Rubriky:

Tenis

Tři Češky v Top 10? Nemám slov, jásá Plíšková. A chce na Turnaj mistryň

6. srpna 2015 17:05 - Stanford/Praha

V pondělí si Karolína Plíšková pro jistotu překontroluje oficiální stránky WTA, aby se ujistila, že její jméno je opravdu mezi nejlepší desítkou světa. 10. srpna 2015 zažije tenisový svět historickou chvilku - tři Češky, konkrétně Petra Kvitová, Lucie Šafářová a mladší z tenisových dvojčat Plíškových, se budou vyjímat v Top 10. „Je to neuvěřitelné, jsem za to strašně ráda,“ řekla hráčka pražské Sparty, která je momentálně na turnaji ve Stanfordu.

 

Profimedia.cz

Jak jste se dozvěděla, že jste mezi absolutní elitou?
Jelikož mám Twitter, tak lidi tam hned napíšou všechno, včera mi to říkal i Jirka (kouč Vaněk). Nikdy tomu nevěřím, dokud to neuvidím, ale snad to dopadne.

Takže v pondělí se půjdete podívat na stránky WTA?
Jo, to určitě, to chci vidět na vlastní oči. Nevím, jestli si vzpomenu hned ráno, ale určitě mi někdo napíše, tak se pak podívám.

Byl to váš tenisový sen být jednou v Top 10?
Vždycky to byl velký sen. Pak jsou samozřejmě nějaké ještě větší, které jsou trochu těžší. Tohle byl jeden z prvních snů, co jsem kdy měla, dostat se do desítky. Jsem ráda, že se to povedlo, už je to pár let, co jsem o tom snila.

Když jste začala sledovat světový žebříček, vybavíte si, kdo byl v první desítce?
Určitě ségry Williamsky, ty jsou tam vlastně furt, aspoň tedy Serena. Byla jsem malá, začínala jsem. To tam byla Hingisová, Selešová... Už je to fakt dávno.

Teď si malé holky můžou říkat: je tam Plíšková, Šafářová, Kvitová... Co na to říkáte?
Neuvěřitelné... Letos jsem měla dobré výsledky, ale pořád jsem byla na hraně desítky, jedenáctá, dvanáctá... Teď se to povedlo, aniž bych něco uhrála. Doufám, že se můžu posunout ještě dál, že to desítkou nekončí. Že jsou v Top 10 tři Češky, na to nemám slov. Holky měly neskutečné výsledky, Lucka i Petra. Určitě si to zaslouží. Jako Česko máme strašně dobré hráčky. Devět ve stovce, což je skvělé.

Do desítky se vlastně posunete díky tomu, že Polce Agnieszce Radwaňské ubudou body za loňský titul v Montrealu. Není vám líto, že jste se dostala do Top 10, aniž byste vlastně hrála?
Je to trošku divné. Ale kdyby to tak šlo pořád, tak bych to brala. Můžu ležet doma na gauči a posunovat se na žebříčku (směje se).

Co je vaším dalším cílem? Zahrát si Turnaj mistryň v Singapuru?
Určitě. Jsem sedmá na 'Race' (postupuje nejlepší osmička - pozn. red.) a máme deset turnajů do konce roku. Hodně věcí se může změnit, zlepšit i zhoršit. Uvidíme, jak to dopadne.

Jakým způsobem vás to nastartuje před americkou částí sezóny?
Je fantastické být v Top 10, navěky už to tak bude, že jsem se tam dostala. Ale na druhou stranu to úplně nevnímám, jestli jsem desátá nebo jedenáctá. Přijde mi, že to je skoro stejné, jen papírově to vypadá jinak. Na kurtu si to musím pořád všechno uhrát sama. Nebudu se soustředit na to, že jsem Top 10 hráčka. Soupeřky budou proti mně hrát pořád super tenis, budu muset být stále připravená a hrát, jako kdybych byla dvacátá, nebo třicátá.

Přesto, oslavíte nějak tento milník v kariéře?
Jsem v Americe s tátou, takže to oslavovat moc nebudeme. Až dorazí Jirka a kondiční trenér do Cincinnati, tak tam si snad dáme skleničku. Možná když něco uhraju, tak to oslavíme s tím. To by bylo veselejší...

bum, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..