Rubriky:

Tenis

Na Manhattanu chtěli fanoušci společné foto, to se mi v minulosti nestávalo, říká Šafářová

1. září 2015 12:29 - New York

Tenistka Lucie Šafářová se v neděli prošla na Manhattanu po Páté Avenue a překvapilo ji, že ji před startem US Open několik lidí poznalo a chtěli se s ní vyfotit. Po letošním finále na Roland Garros a postupu do světové desítky se stala mnohem známější a pozici mezi elitou si užívá.

 

Fred Beckham, ČTK/AP

Na roli šesté hráčky světa si ale ještě zvyká. "Pořád je to nová pozice. Ale zvládám to čím dál líp. Výsledky tomu nasvědčují," řekla s úsměvem osmadvacetiletá Šafářová. "Když mě představují po nástupu na kurt, tak se to krásně poslouchá," dodala.

Prožívá nejkrásnější období v kariéře. Na kurtu působí sebevědomě. A stejný pocit má vnitřně. "Nikdy jsem nehýřila sebevědomím, ale výsledky mám, takže se cítím dobře," řekla svěřenkyně kanadského trenéra Roba Steckleye.

Postupem do světové desítky si splnila sen. A najednou objevuje spoustu nových věcí. Mezi ty patří lepší servis na turnajích. "Všechno je najednou snazší," řekla. Má vždy krásný pokoj a dostává dárečky. "Potřebuju kurt pro trénink? Nic není problém. Jen si opakuju: 'Nezvykej si na to, abys nebyla rozmazlená'."

Fanoušci ji překvapují

V Paříži na French Open vyprávěla o svých příznivcích z různých koutů světa, kteří jí posílají vzkazy. Po tréninku v New Yorku se musela cestou zastavit u fanoušků, jelikož hlasitě volali její jméno a dožadovali se podpisu. "Jsem překvapená, že mě lidi v cizině víc poznávají. V neděli jsem šla na Manhattanu po Páté Avenue a pár fanoušků se chtělo se mnou vyfotit. To se mi v minulosti nestalo," řekla brněnská rodačka.

Před US Open se její forma postupně zlepšovala. V Cincinnati došla do čtvrtfinále a v sobotu prohrála ve finále v New Havenu až s Petrou Kvitovou. Kouč Steckley pak rukou nasměrovanou k nebi ukazoval, že její výkonnost jde nahoru. "Já taky doufám. Výsledky jsou fajn, tak uvidíme, jak to půjde tady," uvedla Šafářová.

Loni si na posledním grandslamu sezony vylepšila postupem do osmifinále své maximum. Letos by ráda zase dál. "Pořád si posouvám laťku, ale musím to brát krok po kroku. Čeká mě nejdřív první kolo," prohlásila s myšlenkami na první soupeřku Lesii Curenkovou z Ukrajiny, kterou vyřadila minulý týden v New Havenu. "Nečeká mě nic lehkého. V poslední době se jí daří, takže musím hrát dobře," řekla Šafářová.

S trenérem Steckleym letos natáčejí často zábavná videa. V tom nejnovějším před US Open "hraje" i americký raper Redfoo. "Rob se zná s jeho kámošem. Potkali jsme se, šli jsme na večeři a kecali jsme. Spontánně pak vzniklo nové video," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..