Rubriky:

Tenis

Zlatý kanár bude mít po letech nového vítěze

23. listopadu 2005 13:48 - PRAHA

Tenisová anketa o Zlatého kanára bude mít s největší pravděpodobností po letech nového vítěze. Král české tenisové scény bude vyhlášen v sobotu v Přerově a je nasnadě, že Jiří Novák sedmou trofej za sebou nezíská. Na piedestalu pro vítěze ho nejspíše nahradí někdo z trojice Radek Štěpánek, Tomáš Berdych, Nicole Vaidišová.

V třináctileté historii ankety, pořádané časopisem Tenis ve spolupráci s Českým tenisovým svazem, získali Zlatého kanára před Novákem i Karel Nováček, Petr Korda a jediná žena Jana Novotná. O tom, komu prezident republiky Václav Klaus předá skleněnou sošku za uplynulou sezonu, rozhodnou hlasy 143 trenérů, osobností, funkcionářů, žurnalistů a zástupců sponzorů.

"Ať to dopadne jakkoliv, bude to oslava českého tenisu, který je v nejlepší kondici, v jaké byl za sto let," řekl na dnešní tiskové konferenci prezident svazu Ivo Kaderka. K optimistickým slovům jej opravňují například tři tituly Vaidišové na okruhu WTA, po dvou přidaly Klára Koukalová a Lucie Šafářová, Štěpánek se držel v elitní dvacítce a Berdych korunoval rok triumfem na turnaji série Masters v Paříži. Do elitní stovky v žebříčcích patří osm hráčů a sedm tenistek.

Historický sestup

Jen Davisův pohár tenistům nevyšel a poprvé v historii sestoupili ze Světové skupiny. "Bohužel se to v těch třech dnech nesešlo dohromady, ale počkejte za pár let," slíbil Kaderka brzký návrat do nejvyšších pater soutěže o "Salátovou mísu".

S Novákem se na vítězství v anketě nepočítá, protože začal rok později a dostal se během něj do finále pouze v Delray Beach. Jinak se trápil a konec jeho sezony poznamenalo zranění. Proto se o "kanára" ucházejí hlavně Štěpánek, Berdych a Vaidišová. "Ankety jsou nejen o výsledcích a žebříčcích, ale i o tom, jaké má kdo srdce, jak se chová a jak je vstřícný," řekl Kaderka.

Dále budou v Přerově předány trofeje pro nejlepšího hráče roku, za postup na žebříčcích ATP a WTA, pro mužský i ženský talent, deblistu a deblistku, nejlepší pár ve čtyřhře a tým roku.

Vstupenka na slavnostní večer, který začne v 17:30, stojí sto korun a pořadatelé očekávají účast 800 až tisíc diváků.

Přehled vítězů ankety Zlatý kanár:
1993 - Karel Nováček
1994 - Jana Novotná
1995 - Novotná
1996 - Novotná
1997 - Petr Korda
1998 - Novotná
1999 - Jiří Novák
2000 - Novák
2001 - Novák
2002 - Novák
2003 - Novák
2004 - Novák
2005 - ???

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..