Rubriky:

Tenis

Simon, Tsonga, Gasquet. Francouzi utínají Berdychovy ambice na turnajích Velké čtyřky

8. září 2015 13:14 - New York

Tři mušketýři letos překazili tenistovi Tomáši Berdychovi jeho grandslamové ambice. Francouzští hráči českou jedničku vyřadili v osmifinále antukového Roland Garros, na trávě ve Wimbledonu i nyní na US Open.

 

Kathy Kmonicek, ČTK/AP

Posledním osmifinálovým přemožitelem Berdycha se stal v pondělí v New Yorku Richard Gasquet. V Londýně českého tenistu vyřadil Gilles Simon a v Paříži Jo-Wilfried Tsonga. "Letos to byl francouzský grandslamový rok. Třikrát ze čtyř," konstatoval Berdych. "Co se dá dělat. Je třeba se dívat dál. Je to jenom tenis. Pokračuje se dál," prohlásil.

Po Wimbledonu absolvoval tvrdou přípravu směřující k US Open. Ani jeho devětačtyřicátý grandslam kariéry ale titulem neskončil. "Tak to je, buď se vyhraje, nebo prohraje a pak je třeba se z toho otřepat a pokračovat dál," řekl. "Co jiného by měl člověk dělat? Na světě jsou horší věci a tohle je snové zaměstnání, které člověk může mít. Pro mě je to pořád zábava a nemůže být nic lepšího."

Gasqueta letos dvakrát relativně hladce porazil a i v prvním setu na US Open soupeře přehrál. Ve zbytku utkání už ale neproměnil ani jeden ze čtyř brejkbolů. "Když takový šance neudělám, tak nemůžu čekat, že jich bude přicházet víc a víc. On hrál líp a líp, svoje šance využil, proto se to tak najednou 'hezky' otočilo."

Jako rozevírající se nůžky

Francouz naložil se svými příležitostmi lépe. Využil polovinu z deseti brejkbolů. "To je, jako když se rozevírají nůžky. Na jedné straně je chyba a na druhé on přidá, že zahraje solidně, a proto se to zdvojnásobí a je to na konci vidět," řekl Berdych.

Na zápas musel v areálu dlouho čekat. Duel s Gasquetem byl na kurtu Louise Armstronga v plánu jako poslední a každé utkání před tím se protáhlo. Proto Berdychův zápas začal až v půl desáté a skončil deset minut před půlnocí.

"To bylo asi zbytečné," řekl Berdych. Ptal se dopředu, jestli nebude mít zápas daný začátek, ale organizátoři o tom nechtěli slyšet. "Kdyby se náhodou něco stalo, tak by lidi zbytečně čekali," dostalo se mu vysvětlení. Na kurtech a v útrobách stadiónu proto byl od půl druhé. "Je to hodně nepříjemný, když tady trčím celý den. On tady ale byl taky a zvládl to lépe," řekl Berdych.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..