Rubriky:

Tenis

Zabral mi až penicilin do žíly, vzpomínala vracející se Šafářová

6. října 2015 17:03 - Prostějov

S velkou chutí se tenistka Lucie Šafářová vrátila po nemoci na kurty a má motivaci pro závěr sezóny. Doufá, že zvládne Turnaj mistryň i finále Fed Cupu, ale na druhou stranu si po výpadku nedělá velké iluze.

 

Facebook

Šafářovou ve skvěle rozjeté sezóně přibrzdila po US Open bakteriální infekce, kvůli které byla pět dnů v nemocnici a vynechala tři turnaje v Asii. Minulý týden začala lehce běhat a nyní už hraje i s raketou. "Tak ode dneška se tomu dá říkat trénink," řekla v dnešním rozhovoru s novináři. "Předtím to bylo šudlání, pokoušení se o něco. Teď jsem měla první normální trénink. Musím pozvolna a dávat pořád pozor."

Zatím byla na kurtu s bývalým pátým hráčem světa Jiřím Novákem. Ve čtvrtek přiletí za světovou šestkou její kanadský trenér Rob Steckley a v sobotu odjedou na halový turnaj do Lince. "Myslím, že to bude v pohodě, ale jak se budu cítit v zápase a jestli vydržím celý zápas, to se dozvím až na kurtu," řekla Šafářová.

Doufá, že se dokáže připravit na závěr roku, v kterém vyhrála turnaj v Dauhá, hrála finále grandslamového Roland Garros a poprvé se dostala do světové desítky. "Tím, že mě tělo zastavilo, tak mám hroznou vnitřní motivaci se teď vrátit a dát maximum do posledních pár akcí, které mám před sebou," řekla osmadvacetiletá Šafářová. "Mám v sobě spoustu motivačních prvků. Ještě bych letos chtěla něco dokázat."

Tři hodiny spánku po výběhu

Od lékařů dostala svolení, že už může hrát bez omezení, ale musí se rozjíždět opatrně. "Tělo je pořád oslabené," uvedla. To poznala minulý týden. Chtěla odletět už do Pekingu, ale po výběhu tři hodiny spala. "Byla jsem úplně vyřízená. Když jsem se chtěla pohnout, tak mě tělo vůbec neposlouchalo," popsala tehdejší rozpoložení.

Proto sice touží na konci sezóny uspět, ale na druhou stranu ví, že toho od sebe nesmí příliš mnoho čekat. "Po tom, co jsem prožila za posledních pět týdnů, nebude návrat jednoduchý. Nedělám si iluze. Nemám co ztratit, jdu do toho po hlavě bez přípravy," řekla hráčka, jež byla během sezóny takovou dobu mimo kurty poprvé v kariéře.

Šafářová naposledy hrála na US Open, kde vypadla začátkem září i kvůli natrženému břišnímu svalu nečekaně v 1. kole. Pak si odletěla na čtyři dny odpočinout do Řecka. Pár dnů po návratu se probudila s nemocí. "Měla jsem šílené horečky, nemohla jsem jíst ani pít. V pondělí mě hospitalizovali a až v nemocnici mi zabral penicilin do žíly v kombinaci ještě s antibiotikem," popsala, čím si prošla.

Poprvé v životě v nemocnici

Přiznala, že ji nemoc vystrašila. Navíc v nemocnici ležela poprvé v životě. "Nejsem typ, který by si tam šel jen tak lehnout," uvedla Šafářová. Ač normálně neposedí a je zvyklá se pořád hýbat, tentokrát byla ráda, že může ležet. "Byla jsem už fakt ve stavu, že jsem si říkala: 'Dejte mi už něco, ať mi to konečně zabere'. Většinu času jsem prospala, moc jsem nevnímala, co se děje okolo," řekla tenistka.

Hůře snášela období po návratu z nemocnice. Začala se cítit líp, ale měla zakázanou fyzickou aktivitu. "Zvlášť, když jsem na velkých turnajích v Asii chtěla bojovat o Masters. To je pro sportovce hrozně těžký, v kombinaci s tím zraněním na US Open to byla docela rána. Nebyl to příjemný zážitek, ale třeba Masters ještě vyjde."

V nemocnici zhubla tři kila, protože zpočátku nemohla polykat a měla jen tekutou stravu. "Teď už jsem to ale dohnala, jsem zhruba zpátky na své váze," řekla. V čase nemoci ji potěšily zprávy od fanoušků i od soupeřek. "Bylo to až dojemné, jakou o mě všichni měli starost. Jsem hrozně ráda, že mám kolem sebe tolik super lidí, kteří mě podporují."

Můj život nestojí na tom, jestli budu v Singapuru, říká

Šafářová má jistotu účasti na Turnaji mistryň ve čtyřhře a přes výpadek je stále i mezi osmičkou pro dvouhru. Raději se prý nedívala na výsledky ani žebříček a nepočítala body. "Je mi jasný, že je závod o Singapur strašně vyrovnaný, a abych se tam dostala, budu muset něco uhrát. Proto se snažím co nejrychleji dostat zpátky. Ano, nic ztraceného není. Šance je, ale nehodlám se tím stresovat," konstatovala.

Snaží se brát situaci s nadhledem. "Nic jiného mi nezbývá," řekla. Nemoc ji postavila před hotovou věc a prostě s tím nemohla nic moc dělat. "Snažím se dívat dál. Pořád jsem měla skvělou sezónu, svou doteď nejlepší. I kdyby mi nevyšlo singlové Masters, tak ho mám jisté alespoň v deblu. Pak je Fed Cup v Praze, na který se strašně moc těším. Můj život nestojí na tom, jestli se dostanu na Masters," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..