Rubriky:

Tenis

Slovenským tenistům vláda navrhla vyznamenání, Becka vynechala

8. prosince 2005 14:22 - BRATISLAVA

Slovenští tenisté si díky historické účasti ve finále Davisova poháru vysloužili návrh na státní vyznamenání. Slovenská vláda to oznámila ve středu s tím, že Pribinův kříž dostanou všichni s výjimkou Karola Becka. Ten ve finále nehrál kvůli zranění, zároveň se ale spekuluje o jeho údajném dopingu.

Při oznámení návrhu tenistů na vyznamenání jméno slovenské dvojky chybělo. "Z pochopitelných důvodů," uvedl vicepremiér Pál Csáky. Ocenění navrhl premiér Mikuláš Dzurinda a zdá se, že vzal do úvahy dohady okolo Beckova možného pozitivního dopingu. Návrh musí schválit, případně i doplnit, prezident Ivan Gašparovič.

Becka podle deníku Sme postoj vlády "překvapil a zklamal" a rozčarováni jsou i spoluhráči. "Vždyť se významně zasloužil o postup týmu do finále," řekl deníku Michal Mertiňák, který ve finále podlehl v rozhodujícím utkání Mariu Ančičovi a Slovensko o víkendu prohrálo Bratislavě s Chorvatskem 2:3 na zápasy.

Slovenský tisk před časem bez udání zdroje uveřejnil informaci, že 57. hráč světa měl v semifinále proti Argentině pozitivní test na látku THC obsaženou v marihuaně, deník 24 hodin se dokonce zmínil o anabolikách. Důkaz však doposud žádný není, vedení Mezinárodní tenisové federace se k případu nevyjádřilo. Informace nemá Slovenský tenisový svaz, ani Slovenský antidopingový výbor.

Kapitán Miloslav Mečíř a tenista Dominik Hrbatý by měli obdržet Pribinův kříž I. třídy, o stupeň nižší kříž je v návrhu pro Karola Kučeru a Mertiňák má dostat kříž III. třídy.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..