Podivný výpadek Tchajwanek! Šafářová si v deblu semifinále nezahraje

Singapur

Tenistka Lucie Šafářová si se svou americkou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou semifinále na Turnaji mistryň v Singapuru nezahrají. V třetím kole Bílé skupiny totiž Španělky Garbiňe Muguruzaová a Carla Suárezová vyhrály nad tchajwanskou dvojicí Chan Hao-ching, Chan Yung-jan 7:5 a 6:4 a česko-americký pár nesměl v odpoledním klání se slovinsko-francouzskou dvojicí Katarina Srebotniková, Caroline Garciaová dovolit ztrátu více jak dvou gamů! Jenže to se nestalo, Šafářová s Mattekovou-Sandsovou prohrály první set hladce 2:6, zápas pak ve druhém setu za nepříznivého stavu 0:3 kvůli zranění Američanky skrečovaly.

Česká tenistka Lucie Šafářová ztrácí šance na postup i ve čtyřhře.

Osmý nasazený španělský pár Muguruzaová - Suárezová řádně zamíchal postupovým klíčem. Skóre 7:5 a 6:4 byl totiž nejhorším možným výsledkem, který mohly česko-americké deblistky očekávat.

Zatímco tchajwanské sestry si ve druhém setu za stavu 4:0 zajistily postup a od té doby už neuhrály ani game, Šafářová a Matteková-Sandsová musely o svou šanci v posledním utkání tvrdě bojovat. Jejich sen o semifinále se ale rozplynul velice brzy, za 26 minut prohrály se soupeřkami první sadu 2:6. Mattekovou-Sandsovou trápily zdravotní potíže, během duelu měla zavázané levé koleno a hůře se pohybovala. V druhé sadě za stavu 0:3 česko-americká dvojice zápas vzdala.

Účast v dalších bojích si tak zajistily Španělky Muguruzaová se Suárezovou a tchajwanské sestry Chan Hao-ching, Chan Yung-jan.

Radwaňská a Šarapovová jsou v semifinále

Ruska Maria Šarapovová a Polka Agnieszka Radwaňská postoupily z Červené skupiny do semifinále tenisového Turnaje mistryň. Radwaňská porazila ve čtvrtek loňskou finalistku a nejvýše nasazenou Simonu Halepovou z Rumunska 7:6, 6:1 a potřebovala dvousetové vítězství Šarapovové, aby se dostala do semifinále. Ruska jí mezi čtveřici nejlepších pomohla výhrou 7:5, 6:1 nad Italkou Flavií Pennettaovou.

O postupujících z Bílé skupiny se rozhodne v pátek. Šanci mají i dvě Češky, ale semifinále si může zahrát jen jedna. Větší šanci má Petra Kvitová, kterou čeká zápas se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. Po nich nastoupí Lucie Šafářová proti Němce Angelique Kerberové.

Pro Radwaňskou nezačal zápas s Halepovou dobře. Prohrávala 1:3, ale skóre srovnala a velký obrat předvedla v tie breaku. Prohrávala už 1:5, ale šesti míči v řadě zkrácenou hru získala a ve druhém setu už na kurtu dominovala.

"V tie breaku jsem se uvolnila, protože za takového stavu proti takové hráčce nečekáte, že set ještě vyhrajete. Hrála jsem jen agresivně," řekla Radwaňská, která oslavila 500. výhrou v kariéře. Pro Halepovou sezóna skončila prohraným tie breakem. "Seděla jsem pak na lavičce a byla úplně hotová. Unavená. Bez energie," uvedla Rumunka.

Šarapovová: Škoda, že Flavia odchází

Radwaňská odjela sledovat duel Šarapovové s Pennettaovou do hotelu a zpočátku možná balila kufry, jelikož Italka vedla v prvním setu 4:2 a dvě hry ji dělily od postupu. Pak se ale Šarapovová rozjela, vyhrála 11 gamů ze 13 a zápas otočila.

"Chtěla jsem Flavii ještě vrátit předešlé porážky, než odejde," řekla Šarapovová, která zdolala Italku po třech porážkách a srovnala bilanci na 3:3. Další utkání už spolu neodehrají, jelikož pro vítězku US Open Pennettaovou šlo nejspíš o poslední zápas kariéry. "Je škoda, že tak skvělá hráčka odchází," řekla Ruska.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 miliónů dolarů):
Dvouhra - Červená skupina:
A. Radwaňská (5-Pol.) - Halepová (1-Rum.) 7:6 (7:5), 6:1
Šarapovová (3-Rus.) - Pennettaová (7-It.) 7:5, 6:1
Čtyřhra - Bílá skupina:
Garciaová, Srebotniková (5-Fr./Slovin.) - Matteková-Sandsová, Šafářová (2-USA/ČR) 6:2, 3:0 skreč
Muguruzaová, Suárezová (8-Šp.) - Chan Hao-ching, Chan Yung-jan (3-Tchaj-wan) 7:5, 6:4.