Dolgopolov - Veselý 6:3, 7:6Veselý nepřešel přes úvodní kolo ani v Paříži

Tenista Jiří Veselý skončil na turnaji série Masters v Paříži stejně jako minulý týden v Basileji hned v úvodním kole. Český reprezentant podlehl v prvním vzájemném zápase Alexandru Dolgopolovovi z Ukrajiny za necelou hodinu a půl 3:6, 6:7.

Český tenista Jiří Veselý

Dvaadvacetiletý Veselý ztratil s Dolgopolovem, od něhož ho v žebříčku dělí jen dvě místa, v prvním setu dvakrát podání a za 27 minut sadu prohrál. Také ve druhé brzy přišel o servis, tentokrát ale dokázal soupeři brejk okamžitě oplatit a ve zkrácené hře měl blízko k vyrovnání. Dva setboly ale nevyužil, zatímco Dolgopolov vzápětí při prvním mečbolu nezaváhal.

V pavouku dvouhry tak v Paříži z Čechů zůstali pátý nasazený Tomáš Berdych a Lukáš Rosol, který prošel kvalifikací. Šampion z roku 2005 má na úvod volný los, jeho soupeř pro druhé kolo vzejde z duelu Chorvata Iva Karloviče s francouzským kvalifikantem Edouardem Rogerem-Vasselinem. Rosol bude hrát 1. kolo se Španělem Guillermem Garcíou-Lópezem.

Berdych se v Paříži představil i ve čtyřhře. Poprvé od května 2013 nastoupil na okruhu ATP s tradičním daviscupovým partnerem Radkem Štěpánkem a při čtvrtém letošním deblovém startu se dočkal vítězství. Čeští reprezentanti v 1. kole porazili domácí pár Fabrice Martin, Lucas Pouille 3:6, 6:0, 10:4, naposledy spolu před dvěma lety v Římě došli do čtvrtfinále.