Plíšková - Svitolinová 6:3, 6:1

Plíšková zničila soupeřku a je ve finále Elite Trophy

7. listopadu 2015 13:13 - Ču-chaj
(Aktualizováno: 7. listopadu 2015 13:28)

Českou účast bude mít finále ženského tenisového turnaje Elite Trophy. Karolína Plíšková v semifinále zničila Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:3, 6:1 a ve finále ji čeká Američanka Venus Williamsová. Starší ze sester Williamsových zdolala Italku Robertu Vinciovou dvakrát 6:2.

Uncredited, ČTK/AP

Třináctá hráčka světového žebříčku Plíšková do utkání se Svitolinovou skvěle odstartovala, když čistou hrou vzala soupeřce úvodní servis utkání. Rychle získaný náskok si udržovala až do konce sady a dalším brejkem na 6:3 ji ukončila.

Ve druhém setu využila česká hráčka opět hned první brejkbol a dostala se do vedení 3:1. Rodačka z Oděsy se pak nechala ošetřovat, ale ani přibližně osmiminutová pauza nasazenou trojku nerozhodila. Zahraje si šesté finále v této sezóně, titul však zatím získala jen v květnu v Praze.

S bývalou světovou jedničkou a sedminásobnou grandslamovou vítězkou Williamsovou se Plíšková střetne poprvé. "Jsem na zápas nabuzená. Ve finále se může stát vše a já si to půjdu užít," řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu.

Účastí ve finále má jistý posun na 11. pozici v žebříčku WTA. Ziskem titulu by si ještě o místo polepšila a poprvé v kariéře by ukončila sezonu jako hráčka světové desítky.

Proti Plíškové stojí Williamsová

Williamsová druhému semifinále jasně dominovala, na postup po výsledku dvakrát 6:2 jí stačilo proti Vinciové 65 minut. Turnajová jednička zopakovala měsíc starý triumf nad Italkou ze semifinále turnaje ve Wu-chanu a vzájemnou bilanci si zlepšila na 5:0.

Pětatřicetiletá Američanka letos dosáhla už na čtyřicáté vítězství, což se jí podařilo poprvé od roku 2008. Už jen finálová porážka s Plíškovou jí může překazit návrat do nejlepší desítky světového žebříčku, kde byla naposledy před více než čtyřmi lety.

Finále je na programu zítra v 9 hodin SELČ.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v čínském Ču-chaj (tvrdý povrch, dotace 2 150 000 dolarů):