Rubriky:

Tenis

OBRAZEM: Po Madonně mají jeviště připravené Kvitová a spol. Pozor na rychlost!

9. listopadu 2015 21:21 - Praha

Za rozbřesku opustilo třiatřicet kamionů produkce popové zpěvačky Madonny pražskou O2 arenu a vzápětí se do útrob haly začal stěhovat tenisový kurt pro finále Fed Cupu. Na jeho montáži se začalo pracovat v šest hodin, aby od úterý mohly české i ruské tenistky trénovat a připravovat se na víkendové boje.

 

Michal Doležal, ČTK

Zelený povrch Novacrylic Ultracushion se jako skládačka montuje z 1200 desek. Běžně mají pořadatelé na položení a natření kurtu okolo dvou dnů, nyní kvůli nabitému programu v hale jen čtyřiadvacet hodin. Nejdříve dělníci položili dřevotřískové desky a po desáté hodině se už na zemi objevila první lajna.

"Máme daleko méně času, je to náročnější, aby se to udělalo a splňovalo to všechny regule, ale uděláme vše, aby to bylo včas, a těšíme se, že trofej znovu získáme," řekl Vladimír Šafařík, ředitel České sportovní, která organizačně a marketingově zajišťuje české týmy ve Fed Cupu a Davis Cupu.

Kurt, tribuny a zázemí se snaží dát vzhledem ke zrychlenému režimu do kupy více lidí než jindy. "Je jich víc, tak o třicet až čtyřicet, celkem to bude okolo osmdesáti devadesáti lidí," prozradil Šafařík shodou okolností v momentu, kdy na plochu vpochodovala parta mužů, kteří se vmžiku zapojili do práce.

Rychlému průběhu sestavování dvorce pomohlo, že si organizátoři halu vyměřili už minulý týden. Proto teď hned od rána mohli začít s pokládkou. "Je to o přípravě, a když to uděláte dobře, jde to pak o to snadněji," konstatoval Šafařík.

Český dvorec je do jisté míry unikát. Na Davis Cup a Fed Cup se používá už podvanácté. "Desky vždy pečlivě ukládáme a znovu montujeme," řekl Šafařík. "Nikdo to neumí jako my a všichni se diví, že to jsme schopni tak rychle udělat."

Po položení dvorce přijde na řadu finální nátěr, který může ovlivnit rychlost povrchu. Na tom se dohodne český kapitán Petr Pála s odpovědnou firmou. Rychlost musí vyhovovat pravidlům ITF a v minulosti už byla několikrát na hraně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..