Rubriky:

Tenis

To myslíte vážně? Šarapovovou naštval dotaz, proč bydlí v jiném hotelu než tým

12. listopadu 2015 08:00 - Praha

Otázku na svůj pobyt v jiném hotelu, než kde je ubytován zbytek ruského týmu odpálkovala s chladným výrazem ve tváři. „To myslíte vážně? Další otázku,“ zpražila tazatele Maria Šarapovová. Televizní rozhovor zase její manažerka ukončila už po dvou otázkách. Konečně se ukázalo, jaká hvězda přijela hrát tenis do Prahy. Šarmantní Rusku teď zajímá jedině finále Fed Cupu. Na závěr sezóny chce českým obhájkyním vyrvat trofej.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Poslední zápasy proti Petře Kvitové a Lucii Šafářové vám ale zrovna nevyšly, přišel čas na odvetu?

Dvakrát jsem bohužel prohrála, ovšem obě jsou to výborné hráčky z Top 10. Teď se připravuju na skvělou možnost ukončit rok vítězně. Letos jsem toho kvůli zranění tolik nenahrála. Je to velká výzva. Doufám, že budeme pro domácí nepříjemnými soupeřkami, co to půjde.

Vyhrála jste všechny grandslamové turnaje, ale členkou finálového týmu ve Fed Cupu jste nikdy nebyla. Dalo by se případné vítězství porovnat s grandslamy?

Je to nová zkušenost a hlavně velká příležitost. Holky vyhrály v Soči nad Němkami, což byl fantastický zápas. Jsem nadšená a doufám, že víkend zvládneme.

Atmosféra bude tradičně bouřlivá, jste na to připravená?

Dokud to neuvidím, tak je hypotetické o tom mluvit, ale je to finále Fed Cupu a očekávám plnou halu. A taky věřím, že v hledišti uvidím i nějaké ruské vlajky. Důležitá je ale koncentrace na soupeřku na druhé straně kurtu, a ne co se děje okolo.

Šafářová i Kvitová jsou levačky, proti které se vám hraje hůř?

Asi nastoupím proti oběma, ale Česko má čtyři výborné hráčky a každá z nich může jít klidně na kurt. Naposledy jsem se utkala s Petrou a dobře vím, co dokáže.

S Kvitovou jste prohrála v semifinále Turnaje mistryň, jaký jste měla ze svých výkonů v Singapuru pocit?

Tři až čtyři měsíce jsem chyběla a bylo skvělé se vrátit po zranění a zase si zahrát zápasy. Byl to skvělý týden, vždyť jsem uhrála tři výhry. Teď by to chtělo ještě dvě v Praze.

bum, Sport.cz, Právo

Porazí české tenistky ve finále Fed Cupu silné Rusko v čele s Marií Šarapovovou?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..