Rubriky:

Tenis

Nastoupí Šafářová? Sedneme si s doktory a uvidíme, říká Pála před dnem zúčtování

15. listopadu 2015 07:09 - Praha

Za normálních okolností by byla na kurtu v sobotu i v neděli. Tak jako při finále se Srbskem v roce 2012, tak jako loni proti Němkám. Jenže bolavé zápěstí nepustilo Lucii Šafářovou první den do bitvy o Fed Cup s Ruskami. A co v neděli?

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Sedneme si s doktory i s Luckou a uvidí se, jak to všechno vypadá," řekl po sobotních zápasech, které určily stav 1:1, kapitán Petr Pála.

Od roku 2012 má Šafářová bilanci ve fedcupových dvouhrách 8:2. Porazila Ivanovičovou, Stosurovou, Kerberovou... Vzhledem ke zdravotní indispozici letošní finalistky z grandslamové Paříže, kde vyřadila i Marii Šarapovovou, ale poslal Pála na kurt proti ruské jedničce Karolínu Plíškovou. A i když třiadvacetiletá Češka dělala, co mohla, hostující favoritka zápas kontrolovala.

„Na Marii byl tlak, ale ona to, pro nás bohužel, zvládla. Káje nešel tolik první servis, ale měla proti sobě silnou soupeřku, která hrála rychle. Na druhou stranu klobouk dolů, jaký Karolína podala výkon před tolika lidmi a proti takové hvězdě. Maria byla lepší, ale ten výkon je příslibem možná do dalších dnů nebo dalších Fed Cupů," tvrdil Pála.

V neděli se začne utkáním Kvitová-Šarapovová a ať dopadne jakkoli, pak už půjde do tuhého. Fedcupové zkušenosti Šafářové by se hodily, jenže s Pavljučenkovovou má česká dvojka bilanci 2:5, zatímco Plíšková 1:0 a letošní dubajská výhra je navíc z tvrdého povrchu. „Sedneme si a uvidíme zítra," nepředbíhal Pála.

Pokud by byl v neděli stav 2:2 na zápasy, rozhodovala by čtyřhra, a v ní měl český kapitán jako variantu č.1 pár Šafářová, Strýcová. Pokud by Šafářová hrát nemohla, do úvahy připadá ještě složení Plíšková, Strýcová.

I tak by ale favoritkami deblu stále byly Rusky. Makarovová s Vesninovou jsou sehrané, např. ve Wimbledonu letos nastoupily ve finále. Na druhou stranu ani Makarovová není v Praze fit. „Neviděli jsme ji vlastně hrát několik měsíců," připomněl Pála. Od US Open sedmadvacetiletá Ruska nemá ve statistikách WTA jediný zápas.

Jak se všechno vyvrbí, naznačí duel, který odstartuje dnes v pravé poledne. „Petra má na Šarapovovou lepší hru než Kája. I když Marii porazila v Singapuru, tak to neznamená, že přijde a porazí ji znovu. Ale jsou cesty, jak se jí dostat na kobylku. Když bude hrát Péťa dobře, tak je šance velká," myslí si Pála.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..