Rubriky:

Tenis

Nejkratší cestou k medaili? Berdych by mohl v Riu zkusit i mix

30. prosince 2015 19:11 - Praha

Tomáš Berdych a olympiáda? Nejlepšímu českému tenistovi se vybaví premiérový start v Aténách, kdy jako devatenáctiletý teenager zaskočil nasazenou jedničku Rogera Federera. „Už by to ale chtělo něco aktuálnějšího,“ říká hráč, kterému letos bylo třicet.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nejspíš poslední šance na pořádný olympijský zářez tak čeká na Berdycha příští rok v Rio de Janeiru. „Musím ještě zvládnout nějaké povinnosti, abych se vůbec mohl her zúčastnit, takže budu určitě k dispozici týmu v Davis Cupu," potvrdila česká jednička svůj start v březnovém prvním kole v Hannoveru proti domácímu Německu.

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015

Ke čtyřem grandslamovým turnajům přibude v první polovině srpna 2016 vlastně ještě jeden v Brazílii na tvrdém povrchu. „Člověk si to bude muset víc rozvrhnout a dbát na program, ale i tak si myslím, že už mám dost zkušeností na to, abych se s tím popral," tvrdil Berdych.

Kromě čtvrtfinále dvouhry před jedenácti lety v Řecku však žádný zázračný olympijský výsledek ještě nepředvedl. V Riu zkusí zabojovat tradičně v singlu i v deblu a do hlavy se mu vkradla i myšlenka na start v mixu, kde stačí čtyři výhry a máte zlato... „Je to ta nejkratší cesta k medaili," uvědomuje si Berdych. „Kouč Dani (Vallverdu) mě tlačí úplně do všeho, ten by byl nejradši, kdybych šel všechny tři disciplíny."

Manažer Miroslav Černošek už také registroval dotazy českých tenistek, zda by byl Berdych ochotný nastoupit v Riu i ve smíšené čtyřhře. „Byl jsem osloven dvěma hráčkami," přiznal majitel České sportovní. „Budu o tom muset zapřemýšlet," pousmál se šestý hráč planety, který si mix vyzkoušel třeba na Hopman Cupu 2012 společně s Petrou Kvitovou.

Nechá se Berdych zviklat ke startu ve smíšené čtyřhře také v Riu?

Berdychovy olympiády
Atény 2004
Dvouhra: čtvrtfinále. Debl s Novákem: 1. kolo
Peking 2008
Dvouhra: 3. kolo. Debl se Štěpánkem: 1. kolo
Londýn 2012
Dvouhra: 1. kolo. Debl se Štěpánkem: 2. kolo
bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..