Austrálie - Ukrajina 2:0Hopmanův pohár vyhráli australští tenisté Kyrgios se Gavrilovovou

Perth

Hopmanův pohár vyhráli poprvé od roku 1999 tenisté domácí Austrálie. Daria Gavrilovová si v dnešním finále poradila s Jelinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:4, 7:6 a rozhodující druhý bod poté přidal Nick Kyrgios po vítězství 6:3, 6:4 nad Alexandrem Dolgopolovem.

Australané Daria Gavrilová a Nick Kyrgios s trojefí pro vítěze Hopmanova poháru.

Austrálie, kterou letos na Hopmanově poháru reprezentovala také dvojice Lleyton Hewitt s Jarmilou Wolfeovou, si tak vítězství zajistila ještě před závěrečnou smíšenou čtyřhrou a na čtvrtý finálový pokus si připsala druhý triumf v historii turnaje.

Jiří Veselý s Karolínou Plíškovou skončili v základní skupině, kde česká dvojice obsadila druhé místo za Ukrajinou.