Američtí tenisté vyhráli počtvrté v historii Hopmanův pohár

PERTH

Američané vyhráli zásluhou Lisy Raymondové a Taylora Denta počtvrté v historii turnaj smíšených tenisových dvojic o Hopmanův pohár. V pátečním finále v australském Perthu porazili nizozemské duo Michaella Krajiceková, Peter Wessels 2:1 na zápasy. Americká dvojice tak vystřídala na trůnu Slovensko, které svůj loňský triumf neobhajovalo.

Nizozemci, kteří se do hlavní části turnaje museli kvalifikovat duelem s Čínou, se tak v nejnevhodnější chvíli dočkali první porážky v soutěži. Přitom i dnes začali lépe - ještě ne sedmnáctiletá Krajiceková, sestra bývalého wimbledonského vítěze Richarda, porazila zkušenou Raymondovou po setech 6:4, 7:6. O vyrovnání se postaral semifinalista z olympijských her v Aténách Dent, jenž nad Wesselsem zvítězil relativně hladce 6:1 a 6:4.

Rozhodující duel pak začali lépe Evropané, ale po výhře 6:4 v prvním setu již na americkou dvojici nestačili - Dent s bývalou deblovou partnerkou Martiny Navrátilové uspěl v další sadě 6:2 a na řadu přišla novinka jménem "super tie-break". Ve zkrácené hře do deseti vítězných míčů vyhráli zástupci USA 10:7 a v nejdramatičtější možné koncovce získali titul.

Na tradičním turnaji v Perthu hrály tenisové dvojice o celkovou dotaci milion amerických dolarů.

Finále:
USA - Nizozemsko 2:1
Raymondová - Krajiceková 4:6, 6:7 (4:7), Dent - Wessels 6:1, 6:4, Raymondová, Dent - Krajiceková, Wessels 4:6, 6:2, 10:7.