Rubriky:

Tenis

Ukažte na tenisty, kteří prodávali zápasy, apeluje Federer

18. ledna 2016 18:42 - Melbourne

Legendární švýcarský tenista Roger Federer, držitel sedmnácti grandslamových trofejí, vyzval v Melbourne k odhalení jmen souvisejících s údajným manipulováním zápasů. Obvinění zveřejnila britská média, a přestože jej mužská tenisová asociace ATP popírá, Federer je toho názoru, že totožnost viníků musí být zveřejněna.

 

Jason Reed, Reuters

Čtyřnásobný šampión Australian Open se podobně jako další řada jeho rivalů vyjádřil na kontroverzní téma v bílém sportu. Manipulovat zápasy měli podle BBC v posledním desetiletí jak hráči z elitní padesátky žebříčku, tak i někteří vítězové grandslamů.

„Je to jako kdo, co? Je tak snadné to udělat... Moc rád bych však slyšel, o jaká jde jména," rozpovídal se Federer v Melbourne. „Nebo alespoň zveřejněte konkrétní materiály, ať můžeme dál debatovat. Byl to hráč? Nebo někdo z jeho týmu? Kdo a kdy to byl? Jedná se o singl, nebo o double? Na kterém grandslamu? Je to nesmysl, pouze čirá spekulace," ohradil se švýcarský tenista.

Ovlivňování zápasů rodák z Basileje samozřejmě odsuzuje. „Nemám pro to pochopení. Sází se ve všech sportech, po celém světě. Je však nesmírně důležité zachovat integritu tenisu," dodal čtyřiatřicetiletý Federer.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..