Rubriky:

Tenis

Djokovič úmyslně prohrál zápas, píší v Itálii. To je absurdní, brání se světová jednička

22. ledna 2016 07:05 - Melbourne

Loni suverénně kraloval celou sezónu a i na letošním Australian Open je současný nejlepší tenista světa Novak Djokovič považován za jednoznačného favorita na celkové prvenství. Nicméně náladu po druhém hladkém vítězství na turnaji mu při tiskové konferenci trochu pokazili novináři, kteří začali probírat informaci z italského tisku, který srbského hráče nařkl, že dříve úmyslně prohrál zápas.

 

Vincent Thian, ČTK/AP

Informaci přinesl italský list Tutto Sport, Djokovič měl podle něj záměrně prohrát v roce 2007 v Bercy zápas s Francouzem Fabricem Santorem (prohrál 3:6, 2:6). „Ten zápas si pamatuji," uvedl bělehradský rodák po středečním utkání s Quentinem Halysem.

„Co k tomu mohu říct? Není to pravda. Prohrál jsem utkání. Nevím, jestli z toho chcete dělat senzaci, nebo probírat každý zápas, který prohrál top hráč v prvních kolech. To je podle mě dost absurdní," řekl k inkriminovanému duelu osmadvacetiletý tenista.

Jen spekulace

Podobná nařčení dostávají momentálně velmi třeskavý nádech, protože britská BBC s odkazem na získané tajné dokumenty před startem Australian Open uvedla, že ATP nepodnikla kroky proti hráčům podezřelým z manipulování zápasů. Nekalé praktiky provozovali údajně i špičkoví hráči a v sázkách na ovlivněné duely se měly točit obří sumy.

„Mohu asi jen říct, že vždy se bude vyskytovat spousta spekulací, obzvlášť teď, kdy je tohle velké téma tenisu i celého sportu. Já k tomu ale nemám co dodat. Dokud někdo nepřinese důkazy, je to pro mě jen spekulace," uzavřel debatu o podezřelém utkání a požádal novináře o otázky na jiné téma.

Na začátku týdne Djokovič přiznal, že v roce 2007 někdo oslovil jednoho z členů jeho realizačního týmu, aby za 200 tisíc dolarů prohrál v prvním kole turnaje v Petrohradu, kde nakonec vůbec nestartoval.

"Samozřejmě jsme to odmítli. Přímo ke mně se ten chlápek ani nedostal, i když se snažil se mnou mluvit," uvedl tenista.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..