Program Australian Open: Duo H+H bude bojovat o deblový titul. Zastaví Hingisovou a Mirzaovou?

Melbourne

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká budou v pátek usilovat o premiérový titul na Australian Open. V Rod Laver Areně se ve finále čtyřhry utkají od zhruba 6:30 SEČ se světovými jedničkami Martinou Hingisovou ze Švýcarska a Saniou Mirzaovou z Indie, které vyhrály už 35 zápasů po sobě.

Deblistky Andrea Hlaváčková (vpravo) s Lucií Hradeckou si zahrají na Australian Open finále.

Hlaváčková s Hradeckou získaly vavříny na French Open 2011 a US Open 2013 a grandslamové finále si zahrají už popáté a poprvé po obnovené spolupráci.

Favoritkami finále jsou Hingisová a Mirzaová, které se daly dohromady na začátku loňského roku a od té doby spolu vyhrály už jedenáct titulů včetně Wimbledonu, US Open a Turnaje mistryň.

Stříbrné olympijské medailistky Hlaváčková s Hradeckou se s Mirzaovou a Hingisovou utkaly loni v Singapuru na Turnaji mistryň a ve skupině prohrály 3:6 a 4:6.

Hlaváčková s Hradeckou mohou navázat na Lucii Šafářovou, která loni získala v Melbourne deblový titul v páru s Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA.

Zápas Hlaváčkové s Hradeckou proti Mirzaové s Hingisovou přinese Sport.cz v podrobné on-line reportáži.

Páteční program Australian Open (začátky v 5:00 SEČ):