Český tenisový duel v Marseille vyhrál Štěpánek

Souboj aktuálně nejlepších českých tenistů na turnaji v Marseille vyhrál Radek Štěpánek. Sedmadvacetiletý hráč porazil o sedm let mladšího Tomáše Berdycha 7:5, 6:4 a postoupil do druhého kola. Sedmému nasazenému Štěpánkovi se podařilo oplatit Berdychovi porážku ze semifinále loňského turnaje Masters v Paříži. Berdych tam poté získal senzačně titul.

Radek Štěpánek se raduje z vítězství.

Duel dvou českých tenistek na úvod turnaje v belgických Antverpách zvládla lépe Klára Koukalová. Lucii Šafářovou porazila i ve druhém vzájemném souboji na okruhu WTA, utkání vyhrála 6:2 a 6:4. Po Koukalové postoupila do druhého kola také Iveta Benešová. Česká tenistka porazila Marii Ventovou- Kabchiovou z Venezuely 6:3, 6:2.

Benešová se o postup do čtvrtfinále se utká s druhou nasazenou obhájkyní titulu Amélií Mauresmovou. Francouzská šampionka Australian Open do Belgie přicestovala jako čerstvá vítězka turnaje v Paříži. Koukalovou zřejmě čeká další Francouzka Mary Pierceová.

Japonka Aiko Nakamuraová vypadla na premiérovém turnaji WTA v Bengalúru hned v prvním kole. Pátá nasazená tenistka dnes v Indii prohrála s Marijí Korytcevovou, přestože soupeřce v prvním setu uštědřila kanára. Další dvě sady ale vyhrála dvacetiletá Ukrajinka shodně 6:3.

Ze hry venku je i turnajová sedmička Jelena Vesninová z Ruska, která podlehla Australance Nicole Prattové 3:6 a 4:6. Tenistky si v Indii rozdělí prémie z celkové dotace 175 000 dolarů. Turnajovou jedničkou je největší domácí hvězda Sania Mirzaová.

MARSEILLE
Dvouhra - 1. kolo:
Štěpánek (7-ČR) - Berdych (ČR) 7:5, 6:4.
ANTVERPY
Benešová (ČR) - Ventová-Kabchiová (Ven.) 6:3, 6:2, Srebotniková (Slovin.) - Schiavoneová (8-It.) 6:4, 6:2, Koukalová - Šafářová (obě ČR) 6:2, 6:4.
BENGALÚR (Indie)
Korytcevová (Ukr.) - Nakamuraová (5-Jap.) 0:6, 6:3, 6:3, Prattová (Austr.) - Vesninová (7-Rus.) 6:3, 6:4, A. Bondarenková - K. Bondarenková (obě Ukr.) 6:4, 7:5, Pinová (Fr.) - Widjajaová (Indon.) 6:4, 6:0, Czinková (Maď.) - Čakravarthiová (Ind.) 6:1, 6:2.