Lakers jsou krok od vyřazení

NEW YORK

Páté zápasy semifinále play off Západní konference NBA přinesly opět vítězství domácím týmům. Sacramento nestačilo na Dallas, který vyhrál 112:93 a ujal se vedení v sérii 3:2. V San Antoniu se trápili i obhájci loňské trofeje z LA Lakers, po těsné prohře 94:96 ztrácejí v sérii 2:3 a jsou jen krok od vyřazení.

Nick Van Exel z Dallasu (vpředu) skóruje přes bránícího Scota Pollarda ze Sacramenta.

Lakers sice prohráli jen o dva body, v zápase ale nikdy nevedli. Naopak Spurs, nejlepší celek základní části, byli v průběhu druhé čtvrtiny vpředu až o 25 bodů.

K obratu zavelel Kobe Bryant, autor 36 bodů, a domácí nakonec nebyli daleko od prohry, kdyby nekrytý Robert Horry proměnil těsně před koncem poslední střelu z tříbodové vzdálenosti. "Udělal jsem všechno správně. Jen ten míč nepropadl košem," smutnil Horry.

"Když se naučíme bránit a trefovat koš ve čtvrté čtvrtině, jsme určitě nebezpečným týmem," nelíbil se domácímu kouči Greggu Popovichovi výkon v poslední části, kterou Spurs prohráli 16:30. Popel si sypal na hlavu i Tim Duncan, s 27 body a 14 doskoky nejlepší hráč vítězů. "Horry byl můj hráč," zpytoval svědomí nejužitečnější hráč soutěže po poslední akci zápasu.

Letargický výkon Lakers v prvních třech čtvrtinách musel být velkou zátěží pro operované srdce trenéra Phila Jacksona, který se vrátil na lavičku pouhé tři dny po zákroku. "Vracíme se domů, tam vyhrajeme a pak se pokusíme najít způsob, jak vyhrát sedmý zápas," poznamenal klidně rekonvalescent. V sérii zatím absolutně platí pravidlo o domácí neporazitelnosti.

Západní konference - semifinále
San Antonio - Los Angeles Lakers 96:94 (stav série 3:2)

Sacramento podržel celý tým

Dallas po slabším prvním poločase zlomil odpor Sacramenta ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál 29:10. Kings stále bez zraněné hlavní opory Chrise Webbera nakonec prohráli 93:112.

Na triumfu Mavericks se podílel nejvíc rozehrávač Steve Nash s 25 body, ale dalších pět jeho spoluhráčů dalo 13 a více bodů. "Dnes to byl přesný obrázek týmového výkonu. Taková hra baví," pochvaloval si kanadský špílmachr.

Dallas - Sacramento 112:93 (stav série 3:2)