Štěpánek vyhrál v Rotterdamu první turnaj kariéry

Tenista Radek Štěpánek vyhrál poprvé v kariéře turnaj ATP ve dvouhře. Ve finále v nizozemském Rotterdamu porazil český hráč Christopha Rochuse z Belgie po setech 6:0 a 6:3. Štěpánek se dočkal premiérového titulu v osmadvaceti letech ve svém čtvrtém finále a stal se v Rotterdamu nástupcem světové jedničky Rogera Federera.

Dnešní utkání měl aktivně hrající Štěpánek ve své moci. Úder soupeřově psychice uštědřil už v prvním setu, v němž nedovolil o dva týdny mladšímu Belgičanovi uhrát ani game. Sadu ukončil po osmnácti minutách tvrdým forhendovým returnem.

Ve druhé sadě byl průběh vyrovnaný pouze do stavu 4:3 pro šestého nasazeného Čecha, poté Štěpánek prolomil Rochusovo podání a při svém servisu dosáhl na první mečbol. Za stavu 40:30 ho ještě soupeř prohodil, při druhém však karvinský rodák zasáhl u sítě bezchybně a v euforii klesl k zemi. Utkání trvalo 45 minut.

Štěpánek: Nějaká piva padnou

"Je to krásný pocit. Tento den si budu navždycky pamatovat. A určitě na to dnes padnou nějaká piva," uvedl po svém premiérovém vítězství Štěpánek, kterého před začátkem označil ředitel turnaje Richard Krajicek za "černého koně". "Tím jsi mi dal zvláštní motivaci," řekl český tenista bývalému wimbledonskému šampionovi během pozápasového rozhovoru.

Po neúspěšných pokusech v Miláně, Ho Či Minově Městě a Paříži se Štěpánek dočkal ovací pro vítěze, které přijímal v tričku v typické oranžové nizozemské barvě. Za triumf získal 147 000 eur z celkové dotace 765 000.

Dlouhý s Víznerem vyhráli v Brazílii čtyřhru

Tenisový turnaj v brazilském Costa do Sauipe má po roce opět české vítěze v soutěži deblistů. Františka Čermáka a Leoše Friedla vystřídali na trůnu Lukáš Dlouhý s Pavlem Víznerem, kteří v sobotním finále porazili třetí nasazenou polskou dvojici Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski 6:1, 4:6 a 10:3.

Dlouhý s Víznerem plnili na brazilské antuce roli čtvrtých největších favoritů a dočkali se vůbec prvního společného vítězství na okruhu ATP. Zatímco pro dvaadvacetiletého Dlouhého to byla úplná premiéra, o třináct let starší Vízner získal už desátý titul v kariéře.

Soutěž ve dvouhře vyhrál Nicolas Massu z Chile po dvousetovém vítězství nad Albertem Martinem ze Španělska. Olympijský vítěz vybojoval po setech 6:3 a 6:4 šestý titul v kariéře, ale první od zisku zlaté medaile v Aténách v roce 2004. Martin, čtvrtfinálový přemožitel Jiřího Vaňka, prohrál v Costa do Sauipe ve finále už vloni.