Šarapovová v Indian Wells vyřadila v semifinále Hingisovou

Ruská tenistka Maria Šarapovová se v pátek stala první finalistkou tenisového turnaje Masters v Indian Wells. V semifinále třetí nasazená hráčka porazila Švýcarku Martinu Hingisovou dvakrát 6:3. V bilanci vzájemných zápasů se tak Šarapovová ujala vedení 2:1.

Šarapovová se o titul utká s krajankou Jelenou Dementěvovou, která získala skalp nejvýše nasazené Justine Heninové-Hardenneová. Belgičanku udolala za dvě hodiny a 51 minut 2:1. Vzájemná bilance před zápasem hovořila jednoznačně pro Belgičanku (7:1) a Heninová také od začátku roli favoritky potvrzovala. První set získala hladce 6:2 a ve druhém vedla 5:2. Pak se ale vzpamatovala Dementěvová, přestala chybovat a vyrovnala. Ve třetím setu odvrátila Heninová při vlastním podání za stavu 4:5 mečbol, na další o dvě hry později už ale nestačila.

"Jasně jsem na kurtu dominovala a pak jsem ztratila koncentraci," řekla Heninová s tím, že soupeřce sama pomohla vrátit se do zápasu. "Asi jsem příliš brzy považovala zápas za rozhodnutý a ona ho otočila. Je to bojovnice," dodala.

V semifinále mužského turnaje série Masters splnil roli favorita druhý nasazený Rafael Nadal. Španělský tenista porazil ve dvou setech Marcose Baghdatise, osmifinálového přemožitele Tomáše Berdycha. Kyperského finalistu Australian Open přehrál Nadal 7:5, 6:0, jeho dalším soupeřem bude v Kalifornii domácí James Blake.

Ve finále ženské čtyřhry ztroskotaly v Indian Wells české tenistky Iveta Benešová a Barbora Strýcová. S nejvýše nasazeným americko-australským párem Lisa Raymondová, Samantha Stosurová prohrály dvakrát 1:6.

INDIAN WELLS
Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:
Nadal (2-Šp.) - Baghdatis (25-Kypr) 7:5, 6:0, Blake (12-USA) - Andrejev (24-Rus.) 6:1, 6:4.
Ženy
Dvouhra - semifinále:
Šarapovová (3-Rus.) - Hingisová (19-Švýc.) 6:3, 6:3, Dementěvová (4-Rus.) - Heninová-Hardenneová (1-Belg.) 2:6, 7:5, 7:5.