Rubriky:

Tenis

Berdych už je fit a pochvaluje si přípravu s Ivaniševičem

15. září 2016 14:45 - Praha

Tenista Tomáš Berdych se po měsíční pauze zaviněné akutním zánětem slepého střeva, kvůli kterému vynechal grandslamové US Open, vrací na kurty. Už příští týden se objeví na turnaji v Petrohradu.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Devátý hráč světa se už druhý týden v Praze připravuje pod dohledem nového "superkouče" - wimbledonského vítěze Chorvata Gorana Ivaniševiče.

"Potom, co jsem vylezl z postele, byla příprava možná jedna z nejlepších za poslední dobu a zvládli jsme všechno, co jsme chtěli. Jediné, co k tomu chybí, je přidat zápasy," řekl dobře naladěný Berdych po tréninku na pražské Spartě a ujistil, že už je zdravotně v pořádku. "Teď už cítím dobře," řekl dvojnásobný vítěz Davisova poháru.

Ivaniševič na tréninku ukázal svůj temperament. Při debatě u lavičky s raketou a míčky v rukách živě gestikuloval. Už lehce prošedivělý wimbledonský vítěz z roku 2001 oslavil v úterý pětačtyřicetiny a mluvil jasně o svých ambicích s Berdychem.

Cíl stejný jako s Čiličem

"Znám Tomáše dlouho. Sledoval jsem ho a je jedním z nejlepších na světě, ale vyhrát grandslam, to chce něco víc," řekl bývalý druhý hráč světa, který v roli kouče dovedl ke gradslamovému titulu krajana Marina Čiliče, vítěze US Open 2014. A stejný cíl má s Berdychem. "Hlavní je pokusit se získat grandslamový titul. Vím, že už není nejmladší, ale stejně, potřebujete jít přes limit na výhru na grandslamu. Může zlepšit servis, měl by být agresivnější, je to velký chlap," řekl Ivaniševič.

Třicetiletý Berdych měl akutní zánět slepého střeva a byl hospitalizován během turnaje v Cincinnati den po vyřazení ve třetím kole 20. srpna. Po návratu do Česka zamířil rovnou do motolské nemocnice v Praze, kde strávil pár dnů a léčil se antibiotiky. Znovu začal s tréninkem začátkem minulého týdne.

Do Petrohradu odletí v pondělí a na rozehrání absolvuje i další turnaj v čínském Šen-čenu. "První dva turnaje se budu spíš snažit vzít tak, abych se dostal zpátky do zápasového rytmu. Výpadek může být znát," řekl a dodal: "Chci odehrát nějaký zápas, a když přijde výhra, bude to bonus navíc. A když ne, tak se nedá nic dělat. Hlavní je, aby to do Tokia už bylo, jak má, a zase jsem byl v zápasovém rytmu."

Boj o Turnaj mistrů ztracený není

V Asii ještě absolvuje zmíněnou akci v Tokiu a pak v Šanghaji. Po týdnu volna se objeví na halových turnajích ve Vídni a v Paříži. Stále má šanci zabojovat o Turnaj mistrů v Londýně, jelikož je i díky účasti v semifinále Wimbledonu v pořadí roku devátý.

"Bude to úplně jiná situace než v minulých letech. Chybějící body za grandslam se budou hůř dohánět, ale jde o jedno místo. Nějaká šance je. Závěr roku bude o to zajímavější. Tohle je v uvozovkách nová výzva, taková překážka v sezóně, závěr je ještě víc okořeněný. Budu se to snažit zvládnout," řekl Berdych.

V Cincinnati se s Ivaniševičem poprvé potkali, pak onemocněl, a tak až nyní mají za sebou první delší společný blok přípravy. A Berdych působil nadšeně. "Je to určitě víc cesta, kterou jsem hledal, kterou můj tenis potřebuje," řekl. "Člověk nikdy nemůže říct, jestli je to správné, hlavně na začátku. Ale když mám srovnání druhého přístupu, přikláním se k němu stoprocentně víc," řekl třicetiletý Berdych, kterého v minulosti vedl Tomáš Krupa a do letošního května Daniel Vallverdu z Venezuely.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..