Federer se ve finále v Miami utká s Ljubičičem

MIAMI

První hráč světového žebříčku Roger Federer deklasoval v semifinále turnaje série Masters v Miami Španěla Davida Ferrera za necelou hodinu 6:1, 6:4 a o titul se utká s Ivanem Ljubičičem. Chorvatský tenista porazil rovněž bez problémů 6:1, 6:2 třetího nasazeného Davida Nalbandiana z Argentiny, který v soutěži vyřadil Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka.

S Ljubičičem se Švýcar utká podruhé za poslední dva týdny. V předchozím duelu šestadvacetiletého Chorvata porazil v semifinále v Indian Wells.

O svůj 175. titul ve čtyřhře bude v Miami usilovat Martina Navrátilová. Devětačtyřicetiletá česká rodačka postoupila spolu s Liezel Huberovou z Jihoafrické republiky do finále, o první letošní trofej bude v neděli bojovat proti nejvýše nasazené americko-australské dvojici Lisa Raymondová, Samantha Stosurová.

Federer nedal Ferrerovi žádnou šanci, v prvním setu ztratil při svém podání jen čtyři fiftýny a vyhrál ho za necelých 20 minut. I přes malé zaváhání v úvodu druhé sady zápas dovedl k hladkému vítězství. "Druhý set byl těsnější, ale jeho hra mi na tvrdém povrchu vyhovuje. Hrál jsem dobře, takže to pro něj bylo od začátku hodně těžké," řekl Federer, jenž si svou bilanci na okruhu ATP v letošním roce vylepšil na 27:1.

Šestý nasazený Ljubičič poslal svým vítězstvím soupeři varování, příští týden Chorvati přivítají Argentinu v Záhřebu ve čtvrtfinále Davisova poháru. "Všechno mi vycházelo. Fantasticky mi šlo podání, hrál jsem dobře," řekl Ljubičič, jenž ale hladkou výhru nechtěl přeceňovat. "Měl nějaký problém, nepohyboval se dobře," dodal.

Na duel s Federerem se Ljubičič těší, přestože s ním od loňského ledna šestkrát za sebou prohrál. "Vždycky si zápasy s ním užiju, i když prohraju," řekl.

MIAMI
Muži, dvouhra - semifinále:
Federer (1-Švýc.) - Ferrer (11-Šp.) 6:1, 6:4, Ljubičič (6-Chorv.) - Nalbandian (3-Arg.) 6:1, 6:2.
Ženy, čtyřhra - semifinále:
Huberová, Navrátilová (7-JAR/USA) - Asagoeová, Srebotniková (8-Jap./Slovin.) 6:7 (7:9), 6:1, 6:3.