Rubriky:

Tenis

Plíšková se chtěla hned ráno vidět v televizi. Při ceremoniálu ji pak zastihla bouřka

25. října 2016 15:20 - Singapur

Dlouho v tenistce Karolíně Plíškové rezonovala pondělní výhra na Turnaji mistryň. Španělku Garbiňe Muguruzaovou porazila až po velkém boji a po utkání, které v Singapuru skončilo v půl druhé ráno, usnula až v pět hodin. Hned po probuzení si podle svého zvyku utkání přehrála.

 

Edgar Su, Reuters

Na záznamy zápasů se Plíšková kouká druhý den po utkání běžně. Sleduje vyhrané i prohrané souboje. "Zajímá mě, jak to vypadá v televizi, protože já se kurtu nevidím a cítím se jinak. Pak to vypadá o hodně jinak," řekla světová pětka.

V záznamu duelu s Muguruzaovou přeskočila úvodní set a půl, v kterém dominovala. "To bylo o ničem, ona dost kazila. Pak jsem se dívala na různé úseky. Hlavně, jestli jsem opravdu zahrála něco blbě. Nezahrála jsem úplně dobře, ale ona se dost zlepšila. Pak jsem se ještě koukala na celý třetí set," doplnila.

Po utkání absolvovala v noci masáž, vyjetí na kole a ledovou vanu, aby tělo brzy zregenerovalo. "Snažili jsme se, aby šla co nejdříve do postele. Teď je důležitý spánek a kvalitní strava. Cítila se ale fajn. Nebyla ani moc unavená a hlavně bez zranění," řekl kondiční trenér Ivan Trebatický. "Nebývám tolik rozbitá," dodala čtyřiadvacetiletá hráčka.

Nic strašného

Volný den využila tenistka k dlouhému spánku. Po probuzení se cítila dobře, jen jí z povrchu trošku bolela záda. "Ale není to nic strašného. Jak říkám, den volna mi hodně pomůže. Měla jsem i masáž, budu připravená stoprocentně," ujistila směrem ke středečním zápasu s ruskou bojovnicí Světlanou Kuzněcovovou.

Dnes absolvovala Plíšková krátké rozcvičení a lehký trénink. "Šli jsme si zablbnout na půl hodiny. Potřebujeme co nejvíc sil ušetřit na další zápas," řekl kouč Jiří Vaněk. Na kurtu na svoji svěřenkyni posílal přeliftované míče a chtěl, aby je hrála brzy po odskoku. Podobně nepříjemný tenis totiž musí čekat od Kuzněcovové.

"Jen jsme tu hru lehce modelovali. Ale před zápasem toho vyzkoušíme trochu víc, protože na ty lifty potřebuje člověk být čerstvější na nohy. Teď se cítila unavenější, tak jsme to hráli víc z ruky. Budeme hrát větší zatížení," plánoval Vaněk.

Odpoledne Plíškovou nalíčili a hezky se oblékla, protože se stejně jako ostatní deblistky účastnila losování čtyřhry, do které se jako poslední osmý pár dostaly spolu s Němkou Julií Görgesovou. Při ceremoniálu přišla bouřka. "Ta mi nevadí, ale ať už to skončí, už chci jít na pokoj," přála si raději odpočívat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..