Rubriky:

Tenis

Deblistky H+H nechtějí mluvit o titulu, na Hingisovou mohou narazit v semifinále

26. října 2016 09:30 - Singapur

Tenistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou přiletěly na svůj třetí Turnaj mistryň dobře naladěné. Stříbrné olympijské medailistky z Londýna vyhrály před cestou na vrchol sezóny čtyřhru na halovém turnaji v Moskvě a rády by ve vítězném tažení pokračovaly i v Singapuru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Máme radost, určitě nám to tady pomůže. Ale je hodně těžké mluvit o titulu. Ale proč ne? Přijely jsme hrát dobře, tak uvidíme," řekla Hlaváčková. "V Moskvě jsem otáčely jednou i z mečbolu. Jsme připravené na vše," přidala Hradecká.

Sezónu začal tým přezdívaný H+H skvěle finálovou účastí na Australian Open. Pak prohrály v Riu de Janeiro v boji olympijský bronz s krajankami Lucií Šafářovou a Barborou Strýcovou a formu korunovaly tituly v Québecu a v Moskvě.

"Vyhovuje nám hrát v hale, to je největší důvod," uvedla Hlaváčková, co dostalo jejich dvojici do pohody a proč slavily první vavříny od triumfu na US Open 2013.

Oba cíle si Hlaváčková s Hradeckou splnily

Sezónu obecně hodnotí pozitivně. "Nebyla vůbec špatná. Mohla by být samozřejmě ještě lepší, kdybychom během roku neprohrály tolik těch super tie-breaků. Chybělo trochu štěstíčka," řekla jednatřicetiletá Hradecká. "Měly jsme dva cíle - dostat se na olympiádu a na Masters, což jsme dokázaly. Na olympiádě chyběl kousíček k dalšímu extra cíli. Tady to je odměna za tvrdou práci," doplnila Hlaváčková.

Hlaváčková už je fit po zranění z olympiády, kde ji v semifinále nastřelila Švýcarka Martina Hingisová do obličeje a výsledkem byla zlomenina podočnicové kosti. "Někdo se mě teď ptal na obličej a já říkala: Co? Co? Už o ničem nevím," řekla.

Od Ria proti sobě s Hingisovou nehrály. Ke vzájemnému souboji může teoreticky dojít v semifinále v Singapuru. Ač byla po hrách na Švýcarku naštvaná, nyní už se nad incident povznesla. "Samozřejmě. Už to nebudeme brát nikdy osobně," konstatovala.

Rusky ještě neporazily

Los v Singapuru k nim byl přísný. V boji postup do semifinále se utkají s Ruskami Jekatěrinou Makarovovou a Jelenou Vesninovou, olympijskými vítězkami z Ria, které dosud nikdy neporazily. "Jedna je pravačka, druhá levačka. Člověk si na to chvilku zvyká, z jaké strany se točí servis. Jsou výborné singlistky a na síti mají přehled. Musíme být agresivní a nečekat, že by se utkání mělo vyhrát samo," řekla Hradecká.

Zatímco loni se deblový turnaj na vrcholu sezóny hrál ve skupinách, letos se vrátil k tradičnímu systému v pavouku. Hlaváčková by preferovala skupiny a měla i jeden návrh. "Nejlepší by bylo hrát ve skupinách a rovnou finále. Myslím, že je škoda, když se kvalifikuje osm týmů a čtyři hned vypadnou. Mělo by to být jako v singlu, aby se porovnaly síly. Ale takhle to je, budeme s tím bojovat," řekla.

Před Turnajem mistryň, na kterém si před čtyřmi lety zahrály v Istanbulu finále, už by se mohly cítit unavené. "Sil je dost," ujišťuje Hradecká, kterou ještě čeká finále Fed Cupu proti Francii a poté ještě jeden menší turnaj ve dvouhře. "Pak přijde dovolená, už se těším někam do tepla, ale ještě to v hlavě nemám," řekla Hradecká.

I Hlaváčková možná vyrazí s přítelem někam na dovolenou, ale nic konkrétního v hlavě nemá. "V listopadu si trošku odpočinu, ale plánuju pořád hrát, protože mám problémy s ramenem a nemůžu si dát úplné volno na týden," uvedla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..