Rubriky:

Tenis

Dva výjimeční. Štěpánek s Jágrem sport snídají, obědvají i večeří, brečí u něj. Milují ho

26. října 2016 15:08 - Praha

Ty dva spojuje zarputilost a láska ke sportu. Věk neřeší. Hokejista Jaromír Jágr má čtyřiačtyřicet let, tenista Radek Štěpánek sedmatřicet. I přesto se vrhají do tréninků, touží stále uspět. Momentálně je ale olympijský medailista z brazilského Ria na neschopence. Pokaždé, když se ozvaly trable, dokázal je přemoci a vrátit se zpět na kurt. „V těch nejtěžších chvílích mi pomohla láska ke sportu. Nikdy jsem nepřestal bojovat,“ řekl Štěpánek v rozhovoru pro server czechteam.info, který patří pod Český olympijský výbor.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Momentálně se snažím poslouchat trochu rozum, proto jsem se odhlásil z posledních dvou turnajů sezóny. Dávám si víc času na to, abych se doléčil a o to líp se pak připravil na příští rok. Snad poprvé ustupuje srdce rozumu," připouští Štěpánek, který svoji kariéru přirovnává k maratónu.

Ten má 42 kilometrů, pokud by chtěl do tolika let Štěpánek hrát, má před sebou ještě pět roků. „Budu hrozně rád, když tomu tak bude. A budu ještě raději, když ještě chvíli budu honit Džegra (Jaromír Jágr). Individuální sport je ale úplně jiný než hokej. Já nemůžu střídat, nemám za sebou obránce, kolem sebe křídelní útočníky ani brankáře. V tomhle je to jiné, ale určitě se budu snažit dělat tenis na nejvyšší úrovni co nejdéle," přeje si rodák z Karviné.

Podle českého tenisového reprezentanta on i Jágr sport snídají, obědvají i večeří, spí s ním, brečí u něj, milují ho. „Láska nás ve sportu drží tak dlouho," upozorňuje Štěpánek, který se od Jágra liší v době tréninku. Každý ví, že Jágr má klíč od zimáku, momentálně na Floridě, a chodí si tam s blížící se půlnocí trénovat, oblékat železnou vestu a střílet s „palačinkami."

Trénuju, když Jarda spí

„V tomhle jsme naprosto odlišní. Lidi říkají, že Jarda trénuje, když všichni spí. Já říkám, že trénuju, když spí Jarda. Tohle máme trošku naopak, ale princip je stejný," usmívá se Štěpánek, který se snaží stále objevovat nové věci, které ho mohou v kariéře posunout.

„Dost si o tom povídáme. On má kolem sebe ještě další hráče, musí přijít na utkání co nejlíp připravený. Podle mě je jeden z mála sportovců, který si z týmového sportu udělal individuální. A to v tom smyslu, že se individuálně připravuje. Dává hokeji víc než všichni ostatní, proto je tak výjimečný," dodává tenista, který svým přístupem také patří do sorty neobyčejných.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..