Rubriky:

Tenis

I malý kašpárek dokáže hrát velké divadlo... Strýcová ovládla finálovou neděli

13. listopadu 2016 22:35 - Štrasburk

V pravý čas se vložila do hry a nakonec měla lví podíl na tom, že Francouzky po fedcupovém finále plakaly. Barbora Strýcová skvěle zaskočila za Petru Kvitovou ve dvouhře a v deblu se s Karolínou Plíškovou postarala o rozhodující bod štrasburského víkendu. „Vzaly jsme ten pohár všechny dohromady, já jsem nejmenší, holky ho zvednou a já tak musím poskakovat, abych se ho dotkla. Ten pocit, že ho zase mám, je ale neuvěřitelný," vykládala nadšeně.

 

Vincent Kessler, Reuters

Cítíte se trošku jako hrdinka?

Já bych to tak nenazývala, že já jsem ta hrdinka, my jsme jeden tým a každý se o to za celý rok zasloužil. Že se mi povedly udělat dva body je nádherný zadostiučinění, ale všechny jsme to vyhrály.

 

Vy jste proti Cornetové vyhrát musela, jinak by byl konec.

Šla jsem bojovat o každý balón, že je to můj poslední zápas v roce. Nervozitu jsem samozřejmě cítila, ale cítila jsem se taky hrozně fajn, a to byl důvod, že jsem pak hrála dobrý tenis. A s Kájou jsme porazily vynikající pár.

Vzrůstově menší hráčky letos dokázaly v tenise ty největší věci...

No, i malý kašpárek umí zahrát velké divadlo... Ale ne, já nemám tenis takový, že budu zabíjet levá pravá, musím si vše vybojovat, uběhat a přemýšlet u toho.

 

Its ours again!! Pure happines🏆🏆🏆🏆🏆 thank you girls @karolinapliskova @petra.kvitova @lucik85

Fotka zveřejněná uživatelem Barbora Strycova🐝 (@barborastrycova),Lis 13, 2016 v 1:23 PST

Byla to tedy životní sezóna?

Nechci říkat životní, byla prostě super. A čím to je? Stabilně trénuju, snažím se zlepšovat, můj trenér mě bičuje každý den a mně to pomáhá, možná proto jsem měla stabilní rok. Spousta lidí nevidí, co je za tím dřiny, vidí jenom, že jsme v hezkých zemích a krásných hotelích, ale tak to vůbec není. Každý den musíme jít a makat, ale já si nestěžuju, vybrala jsem si to a baví mě to a tohle je důkaz, že to děláme dobře.

Vyhrávat Fed Cupy určitě neomrzí.

Nikdy! Tohle nikdy neomrzí. Výhry, poháry a medaile neomrzí, každý má speciální příběh a tenhle pro mě bude obzvlášť sladký, až na to budu jednou vzpomínat.

Marek Burkert (Štrasburk), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..