Rubriky:

Tenis

Fed Cup mě dřív nelákal, ale radovat se pohromadě je vždycky lepší, jásala Plíšková s trofejí

14. listopadu 2016 06:43 - Štrasburk

Z devíti zápasů, které české tenistky letos ve Fed Cupu ve třech kláních vyhrály, se Karolína Plíšková zasloužila o sedm. Zásluhy o titul z roku 2016 domácí jedničce nikdo neodpáře.

 

Jean-Francois Badias, ČTK/AP

Máte za sebou tři zápasy a skoro osm hodin na kurtu. Jak ten víkend rozdýcháváte?

Bylo to extrémní. Poslední čtyři moje Fed Cupy byly hektické, ale tenhle asi byl nejnáročnější. Naštěstí měl dobrý konec.

Jste ráda, že jste součástí fedcupového týmu a můžete výhry prožívat společně?

Jo. Dřív mě nelákal. Ale už vím, jaké to je. Ale když vítězství slaví nějakých patnáct členů týmu, desítky fanoušků na tribuně a spousty lidí doma v Česku, je to mnohem lepší. Na normálních turnajích se raduju já, kouč Jirka Vaněk a moje rodina. Jsem ráda, že jsem do Fed Cupu zapadla. Užívám si atmosféru, i když kolikrát prožívám strašné nervy. Na konci jsme vyřízení, ale stojí to za to.

Napadlo by vás před sezónou, že třikrát nastoupíte ve vítězné čtyřhře?

Asi ne. Ale moje hra v deblu se zlepšila. Cítím se pohodlněji na síti. Mám větší sebedůvěru, když jsem pár těch zápasů zvládla. Na tyhle Francouzky jsem si věřila. Myslela jsem si, že Garciaová po dvou neskutečných singlech už takhle nezaválí. Jsou první na světě, ale mně se s Bárou hraje dobře. Podle toho náš výkon na kurtu vypadal.

Pomohla vám Barbora Strýcová svou energií?

Já měla dost sil. Když se mě ptali, jestli chci nastoupit, hned jsem přikývla. Věděla jsem, že jsem na tom fyzicky dobře. Jinak bych se na kurt netlačila. Bářin elán ale samozřejmě pomůže. Ona je pro mě ideální partnerka, která mi pomůže, když tlačím zezadu nebo dobře zaservíruju. Ona přeběhne, sebere, zabije. Jsme super kombinace.

V čem tkví kouzlo vítězného týmu?

Pro mě je pořád něco nového, když prohraju a není konec. Pořád je šance. Dneska jsem prohrála, ale Bára vyhrála a zachránila to. Když někdo ze singlistek prohraje nebo není fit, pořád za ni někdo může zaskočit nebo porážku napravit. Máme dobrý tým.

Česko získalo pátý titul za šest let. Láká vás sbírat další?

Já mám jenom dva, takže mi chuť nechybí. Tituly z Fed Cupu bych nevyměnila za nic. Oslavy s ostatními jsou nádherné.

Poletíte teď na dovolenou o hodně šťastnější, je to tak?

Asi jo. Utěšovalo by mě, že jsme tam nechaly všechno. Mně by se letělo dobře tak jako tak. Ale vítězstvím se sezóna končí samozřejmě líp. To se mnoha hráčkám nepovede.

Marek Burkert (Štrasburk), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..