Rubriky:

Tenis

Kdyby měl někdo hrát o můj život, pořád bych volil Djokoviče, říká německý šampión

23. listopadu 2016 20:36 - Londýn

Po skvostném začátku tenisového roku musel Srb Novak Djokovič vyklidit pole a ustoupit novému králi Andymu Murraymu z Velké Británie. Dvanáctinásobnému grandslamovému šampiónovi podle jeho trenéra Borise Beckera schází zranění rivalové Rafael Nadal a Roger Federer. Kdyby měl ale Němec zvolit hráče, který by hrál o jeho život, stále by si vybral bělehradského rodáka.

 

Toby Melville, Reuters

Djokovič po letošním vítězství na Australian Open a premiérovém triumfu na Roland Garros ustoupil z pozice suveréna okruhu ATP a na jeho místo se nenápadně propracoval právě Murray. Skot postupně stahoval na první pohled nedostižnou ztrátu na Djokoviče, krátce před Turnajem mistrů ho vystřídal na pozici prvního hráče světa a pomyslnou výměnu na tenisovém trůnu dovršil ve finále prestižního londýnského turnaje, kde Srb uhrál jen sedm her.

„Už neměl žádné pořádné soupeře," vracel se pro CNN Becker k druhé polovině roku 2016. „Jeho doba byly zápasy proti Nadalovi a Federerovi. Andy byl vždycky až čtvrtý v řadě," vysvětluje důvod Djokovičovy ztráty motivace. „Takže pár jeho soků ubylo a Murray ukázal něco, co předtím ještě nepředvedl," pokračoval Becker.

Po startu roku 2016 Djokovič vyhrál šest z devíti turnajů, do kterých nastoupil. „Prvních šest měsíců bylo úžasných. Jeho vrcholem bylo vítězství na French Open a vítězství na čtyřech grandslamech v řadě. To se nikomu nepodařilo od roku 1969, kdy toho dosáhl Rod Laver," pokračoval Becker.

Čas dělil i mezi rodinu a koníčky

Djokovič se v říjnu 2014 stal otcem a podle německého odborníka a bývalého top hráče se začal výrazněji zajímat i o netenisové záležitosti. „Měli jsme (trenéři) trochu svázané ruce. Soustředil se na věci mimo kurt, chtěl trávit víc času s rodinou, měl jiné koníčky," vysvětloval devětačtyřicetiletý Becker.

„Novak má bojovnost v srdci. Pokud bych měl vybrat jednoho hráče, který by hrál za můj život, pořád bych vybral Djokoviče," prohlásil i přes nedávnou jednoznačnou porážku od Murrayho Němec. „Tak moc mu věřím," dodal.

„Tohle (prohra ve finále Turnaje mistrů) může být pro Novaka bod zlomu s ohledem na rok 2017. Tak jako tak ho ta prohra bolí, pravděpodobně mu to dodá inspiraci a vrátí motivaci a energii do příštího roku. Možná to nakonec bylo dobré zakončení roku," prohlásil s optimismem devítinásobný grandslamový šampión.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..