Štěpánek v Monte Carlu prohrál s Di Maurem

MONTE CARLO

Tenista Radek Štěpánek nevyužil šanci na premiérový postup do třetího kola turnaje v Monte Carlu. Desátý nasazený podával v dnešním utkání druhého kola s Italem Alessiem Di Maurem ve třetím setu za stavu 5:4 na výhru, ale set ztratil v tie-breaku a zápas prohrál 2:6, 6:2 a 6:7 za dvě hodiny a 18 minut.

Štěpánek se italským soupeřem z kvalifikace prohrál v první sadě dvakrát servis, ale ve druhé zpřesnil hru a srovnal poměr na 1:1. V rozhodujícím setu získala česká jednička dvakrát brejk, ale pokaždé o výhodu servisu přišla.Za stavu 5:4 se Štěpánek nedostal k výhodě a naopak o dvě hry později odvrátil první mečbol a o osudu rozhodl tie-break. V tom měl pevnější nervy Ital a Štěpánka zdolal 7:4.

Berdych také skončil

Po Radku Štěpánkovi se dnes s turnajem Masters v Monte Carlu rozloučil i Tomáš Berdych. Šestnáctý nasazený daviscupový reprezentant prohrál s jednadvacetiletým Francouzem Gillesem Simonem, jenž v hlavní soutěži startoval na divokou kartu. Český tenista, který v úterý odstoupil ze čtyřhry kvůli žaludečním problémům, dnes na kurtu vydržel bojovat dvě a tři čtvrtě hodiny. Nakonec ale finalistovi z předchozího turnaje ve Valencii podlehl 6:7, 7:6 a 4:6.

Hladký postup do třetího kola oslavil nejvýše nasazený Roger Federer. Švýcarský tenista, jenž se v prvním kole nečekaně trápil se Srbem Novakem Djokovičem, dnes na monacké antuce za pouhých 46 minut deklasoval Alberta Martina ze Španělska 6:0, 6:1. "Rozhodně si nemohu stěžovat. Dneska to bylo perfektní," řekl po zápase první hráč světového žebříčku.

Coria otočil vývoj a postoupil

Argentinec Guillermo Coria dokázal otočit nepříznivý vývoj utkání a postoupit přes Francouze Paula-Henriho Mathieua, kterého porazil 1:6, 7:6 a 6:4. Šestý nasazený finalista posledních tří ročníků a vítěz turnaje z roku 2004 přitom už ve druhém setu prohrával 1:5. Odvrátil celkem čtyři mečboly a utkání dovedl do vítězného konce.

"To je neodpustitelné, tohle jsem neměl prohrát," zlobil se na sebe Mathieu, přemožitel Rusa Marata Safina z prvního kola. V první části utkání Francouz využíval slabého servisu Corii, který udělal dvacet dvojchyb. "To byly body zdarma. Pak si řekl, že prohraje a uvolnil se, zatímco já chtěl tak vyhrát, až jsem z toho ztuhl," řekl Mathieu.

Hernych nestačil na Vliegena

Bez české účasti bude na turnaji Masters v Monte Carlu pokračovat soutěž ve dvouhře. S podnikem se ve středu rozloučil i třetí český tenista Jan Hernych, který na monacké antuce podlehl ve druhém kole Kristofu Vliegenovi ve dvou setech. Utkání bylo v první sadě za stavu 6:5 pro Belgičana kvůli dešti na krátko přerušeno, Hernych se po pauze nedokázal dostat do rytmu a prohrál 5:7 a 1:6.

Dvouhra - 2. kolo:
Di Mauro (It.) - Štěpánek (ČR) 6:2, 2:6, 7:6 (7:4), Nalbandian (3-Arg.) - Seppi (It.) 7:5, 7:5, Kiefer (9-Něm.) - Llodra (Fr.) 7:6, 6:4, Ferrero (11-Šp.) - Chela (Arg.) 6:1, 6:2, Balleret (Mon.) - Grosjean (13-Fr.) 4:6, 7:5, 3:2 skreč, Robredo (15-Šp.) - O. Rochus (Belg.) 7:5, 6:4, Simon (Fr.) - Berdych (16-ČR) 7:6 (7:2), 6:7 (5:7), 6:4, Federer (1-Švýc.) - Martin (Šp.) 6:0, 6:1, Ljubičič (4-Chorv.) - Serra (Fr.) 4:6, 6:3, 7:5, Coria (6-Arg.) - Mathieu (Fr.) 1:6, 7:6 (8:6), 6:4, Hernych (ČR) - Vliegen (Belg.) 7:5, 6:1, Nadal (2-Šp.) - Lisnard (Monako) 6:4, 6:1, Gaudio (7-Arg.) - Acasuso (Arg.) 6:3, 3:6, 6:4, Ferrer (8-Šp.) - Hrbatý (SR) 6:4, 3:6, 6:4, Söderling (Švéd.) - Starace (It.) 6:4, 6:4.