Nadal bude v Monte Carlu obhajovat titul proti Federerovi

Druhý nasazený Rafael Nadal je na tenisovém turnaji Masters v Monte Carlu jediný krok od obhajoby titulu. V sobotním úvodním semifinále, v němž se utkali vítězové posledních dvou ročníků grandslamového Roland Garros, porazil španělský úřadující šampión Gastona Gaudia z Argentiny za dvě hodiny a 40 minut ve třech setech.

V nedělním finále se o titul utká s prvním hráčem světového žebříčku Rogerem Federerem, kterého v předchozích čtyřech vzájemných zápasech třikrát porazil. Švýcar, jenž v Monte Carlu do letoška nikdy nepřešel přes čtvrtfinále, vyřadil Fernanda Gonzaleze z Chile hladce 6:2, 6:4.

Nadal prohrál se sedmým nasazeným Argentincem první set 5:7, v dalších dvou sadách ale na monacké antuce suverénně dominoval. Devatenáctiletý tenista soupeře pokořil dvakrát 6:1 a připsal si už 41. vítězství na antuce za sebou. V historickém pořadí ATP mají na tomto povrchu delší sérii už jen Guillermo Vilas (53) a Björn Borg (46).

Dvouhra - semifinále:
Nadal (2-Šp.) - Gaudio (7-Arg.) 5:7, 6:1, 6:1, Federer (1-Švýc.) - Gonzales (12-Chile) 6:2, 6:4.