Nalbandian získal v Estorilu první titul od Turnaje mistrů

Argentinský tenista David Nalbandian vyhrál podruhé v kariéře turnaj v Estorilu a získal první titul od loňského triumfu na Turnaji mistrů. Nejvýše nasazený hráč zdolal v dnešním finále turnajovou dvojku Nikolaje Davyděnka z Ruska 6:3 a 6:4. Čtyřiadvacetiletý Nalbandian navázal v Estorilu na své předchozí vítězství z roku 2002.

Druhý společný titul získali ve čtyřhře Lukáš Dlouhý s Pavlem Víznerem, kteří porazili 6:3 a 6:1 argentinsko-český pár Lucas Arnold, Leoš Friedl. Třiadvacetiletý daviscupový reprezentant Dlouhý se s o dvanáct let starším Víznerem radovali již v brazilském Costa do Saupie.

Olivier Rochus v neděli v Mnichově vyhrál první belgické finále na okruhu ATP. Pátý nasazený tenista porazil krajana Kristofa Vliegena 6:4, 6:2 a po šesti letech získal svůj druhý titul v kariéře. Pětadvacetiletý rodák z Namuru triumfoval poprvé a dosud naposledy v roce 2000 v Palermu.

Za vítězství získal úspěšnější z bratrské dvojice Rochusů šek na 44.100 eur a od hlavního sponzora turnaje vůz BMW. "Je to skvělé pro belgický tenis. Škoda, že jeden z nás musel prohrát," uvedl po výhře třicátý hráč světa.

Clijstersová si připsala letošní první triumf

Tenistka Světlana Kuzněcovová se ani na třetí pokus nedočkala premiérového vítězství na turnaji ve Varšavě. Ve svém třetím finále v polské metropoli za sebou ji v neděli porazila nejvýše nasazená Kim Clijstersová, která si připsala první letošní titul.

Souboj posledních dvou vítězek US Open vyhrála dvaadvacetiletá Belgičanka 7:5 a 6:2, o dva roky mladší ruské hráčce uštědřila pátou porážku ze šesti vzájemných duelů. Kuzněcovová dokázala aktuální světovou dvojku porazit pouze loni právě ve varšavském semifinále, poté však nestačila na její krajanku Justine Heninovou-Hardenneovou. V roce 2004 prohrála souboj o titul s Venus Williamsovou.

Clijstersová triumfem načala čtvrtou desítku vítězství na okruhu WTA a inkasovala 95.500 dolarů. Celková dotace antukového J&S Open byla 600 tisíc.

Z prvního čínského finále na okruhu WTA vzešla jako vítězka Ťie Čeng. Na antuce v portugalském Estorilu dnes pomohlo dvaadvacetileté tenistce k druhému titulu v kariéře zranění o dva roky starší krajanky Li Na, která s nataženým stehenním svalem odstoupila po druhém setu.