Prague Open bude mít českého vítěze

Jan Hájek se stal druhým finalistou pražského challengeru, a turnaj ECM Prague Open tak bude mít potřetí za sebou a počtvrté v šestileté historii českého vítěze. Hájek v sobotu v semifinále porazil v souboji hráčů z kvalifikace Řeka Konstantinose Economidise 7:6 a 6:2 a o titul se v neděli od 12:00 střetne s prvním nasazeným Robinem Vikem.

Předchozí dva ročníky challengeru na pražské Štvanici vyhrál domácí tenista Jan Hernych, ten první v roce 2001 Ctislav Doseděl.

Tenista Robin Vik, 74. hráč žebříčku ATP, se stal prvním finalistou challengeru ECM Prague Open. Nejvýše nasazený hráč v semifinále porazil Argentince Sergia Roitmana 6:1, 6:3 v zápase, který začal kvůli dešti s půlhodinovým zpožděním.

Turnaj už zná první vítěze, kterými se ve čtyřhře mužů stala česká dvojice Petr Pála s Davidem Škochem. Druzí nassazení neměli ve finále moc práce a dvojici Ramon Delgado z Paraguaye a Sergio Roitman z Argentiny porazili dvakrát 6:0 pouze za tři čtvrtě hodiny.

O titul si to rozdají Stosurová s Peerovou

Australanka Samantha Stosurová si zahraje na pražské Štvanici o titul ve dvouhře na turnaji ECM Prague Open. Pátá nasazená a světová jednička žebříčku WTA ve čtyřhře v semifinále porazila turnajovou sedmičku Šuaj Pcheng z Číny po setech 6:1 a 6:3. O svůj první singlový titul v kariéře bude hrát s Izraelkou Šahar Peerovou.

Pětapadesátá hráčka singlového žebříčku Stosurová má na svém kontě dvanáct turnajových vavřínů ve čtyřhře, letos získala už pět deblových titulů. Loni společně s Američankou Lisou Raymondovou vyhrály US Open a Turnaj mistryň.

Šahar Peerová z Izraele, která dnes porazila Estonku Kaiu Kanepiovou hladce 6:3, 6:0. Devatenáctiletá tenistka může na Štvanici získat druhý titul na okruhu WTA, poprvé vyhrála letos v únoru v thajské Pattayi.

Tenistky na Štvanici hrají o podíly z dotace 145 tisíc dolarů, vítězka dvouhry získá prémii 22 900 dolarů a 95 bodů do světového žebříčku.

Ženy:
Dvouhra - semifinále: Stosurová (5-Austr.) - Šuaj Pcheng (7-Čína) 6:1, 6:3, Peerová (3-Izr.) - Kanepiová (Est.) 6:3, 6:0.
Čtyřhra - semifinále: Harkleroadová, Matteková (USA) - G. Navrátilová, Paštiková (4-ČR) 6:3, 2:6, 7:5.
Muži:
Dvouhra - semifinále: Hájek (ČR) - Economidis 7:6 (7:4), 6:2, Vik (1-ČR) - Roitman (Arg.) 6:1, 6:3.
Čtyřhra - finále: Pála, Škoch (2-ČR) - Delgado, Roitman (Par./Arg) 6:0, 6:0.