Cuevas - Ramos 6:7, 6:4, 6:4Uruguayec Cuevas slaví v Sao Paulu třetí vítězství v řadě

Sao Paulo

Tenisový turnaj v brazilském Sao Paulu vyhrál Uruguayec Pablo Cuevas. Nasazená trojka porazila v odloženém finále po třech hodinách a sedmi minutách Španěla Alberta Ramose 6:7, 6:4 a 6:4 a Brasil Open opanovala potřetí v řadě.

Uruguayec Pablo Cuevas.

Poslední zápas Brasil Open byl v neděli přerušen za stavu 7:6, 3:3 na dvě hodiny, poté organizátoři rozhodli, že se dohraje až v pondělí.

Jednatřicetiletý Cuevas prohrál vyrovnaný první set až v tie breaku. Do té doby ani jeden z tenistů neprohrál svůj servis. Ve druhém sebral o dva roky mladšímu Ramosovi podaní hned dvakrát a srovnal stav setů. Finálové klání rozhodl až rozhodující třetí set, ve kterém klíčovou roli sehrála pátá hra.

Cuevas vzal soupeři servis a zbytek střetnutí už zvládl. Potřetí v řadě tak opanoval turnaj v Sao Paulu a celkově si připsal šestý turnajový vavřín na okruhu ATP. Všechny získal na antuce.

Sao Paulo (antuka, dotace 520 285 dolarů)