Tenis

Ondrášková na French Open postoupila, čeká ji Hingisová

30. května 2006 12:46 - PAŘÍŽ

Tenistka Zuzana Ondrášková postoupila do druhého kola grandslamového Roland Garros. Česká hráčka porazila Němku Julii Schruffovou 6:4, 6:2 a v příštím utkání se utká s dvanáctou nasazenou Martinou Hingisovou, ktrerá se úspěšně vrátila na pařížskou antuku po pěti letech. Do druhého kola postoupil také Jiří Vaněk, když vyřadil domácího Nicolase Mahuta ve čtyřech setech.

sport.cz

"To není ideální," řekla Ondrášková novinářům k utkání s favorizovanou Švýcarkou, ale dodala, že se na svůj první zápas s Hingisovou velice těší.

V duelu se Schruffovou obrátila loňská finalistka Prague Open stav ze 3:4 na 6:4. "To bylo rozhodující," řekla Ondrášková. Druhý set pak už vyhrála hladce 6:2 a zápas ukončila přesně po šedesáti minutách.

Peschkeová přiznává konec kariéry

Hůř na tom byla Květa Peschkeová, která podlehla Estonce Kaii Kanepiové 2:6, 3:6, i když v druhém setu už vedla 3:0. "Jsem z toho docela nešťastná," řekla Peschkeová, která začala sezonu zraněním a po návratu na kurty vyhrála jen dva z 12 zápasů.

Jednatřicetiletá hráčka přiznala, že se už v podstatě blíží ke konci kariéry. "Ale tenis mě stále baví. Mám pocit, že fyzicky na to ještě mám, a budu se snažit hrát, co to půjde," řekla Peschkeová.

Klára Koukalová nenaplnila roli papírové favoritky svého zápasu prvního kola a druhý grandslamový turnaj sezony pro ni už dnes skončil. Třicátá nasazená Češka vyhrála s Italkou Tathianou Garbinovou první set jasně 6:2, další sady však ztratila v poměru 4:6 a 1:6.

Vaněk se dočkal vítězství po šesti letech

Český tenista Jiří Vaněk se znovu po šesti letech dočkal vítězství v hlavní soutěži na grandslamovém turnaji. Český hráč porazil na Roland Garros domácího Nicolase Mahuta 6:3, 7:6, 6:7, 7:6 a ukončil svoji sérii třinácti porážek v 1. kolech grandslamových turnajů. O postup do třetího kola se bude Vaněk snažit v druhém kole proti sedmadvacátému nasazenému Olivieru Rochusovi z Belgie.

Robin Vik nezopakoval loňskou účast v druhém kole a s Roland Garros se rozloučil již po svém prvním zápase. V něm dnes nestačil na domácího hráče Florenta Serru, jemuž podlehl 1:6, 6:1, 5:7 a 4:6.

Ze hry je také Jan Hernych, který dokázal s bývalou světovou jedničkou Lleytonem Hewittem držet krok pouze do druhého setu, který vyhrál 6:3, a po ztrátě první sady v tie-breaku vyrovnal na 1:1. Pak však měl navrch Australan, jenž českému tenistovi povolil jen dvě hry a nadělil mu na závěr "kanára".

Češi na French Open
Muži, dvouhra - 1. kolo
Vaněk (ČR) - Mahut (Fr.) 6:3, 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), Serra (Fr.) - Vik (ČR) 6:1, 1:6, 7:5, 6:4¨, Hewitt (14-Austr.) - Hernych (ČR) 7:6 (7:5), 3:6, 6:2, 6:0.
Ženy, dvouhra - 1. kolo
Ondrášková (ČR) - Schruffová (Něm.) 6:4, 6:2, Kanepiová (Est.) - Peschkeová (ČR) 6:2, 6:3, Garbinová (It.) - Koukalová (30-ČR) 2:6, 6:4, 6:1
Ženy, čtyřhra - 1. kolo
Benešová, Strýcová (ČR) - Frazierová, Kingová (USA) 4:6, 7:5, 6:2, Li Tching, Sun Tchien-tchien (14-Čína) - Drakeová, Vaidišová (ČR) 7:5, 2:6, 6:0.