Šarapovová prohrála v Paříži se Safinovou

PAŘÍŽ

Čtvrtá nasazená tenistka Maria Šarapovová vypadla ve čtvrtém kole z grandslamového turnaje Roland Garros. Ruská hráčka v neděli na pařížské antuce podlehla své dvacetileté krajance Dinaře Safinové za dvě hodiny a 34 minut 5:7, 6:2, 5:7.

Safinová, jež dosud nikdy do čtvrtfinále na grandslamovém turnaji nepostoupila a v Paříži bylo jejím maximem druhé kolo, držela s wimbledonskou vítězkou z roku 2004 krok jen v prvním setu, který v závěru ziskem tří her za sebou vyhrála. V druhé sadě ale kurt zcela opanovala Šarapovová a ani v třetím setu to nevypadalo na její porážku.

V rozhodující sadě vedla favoritka už 5:1, zápas ale k vítězství dotáhnout nedokázala. Od tohoto stavu začala na dvorci úřadovat mladší sestra Marata Safina, která takřka neomylným výkonem povolila slavnější krajance uhrát už jen šest míčů a skóre otočila.

Při své čtvrtfinálové premiéře se Safinová utká s další krajankou Světlanou Kuzněcovovou, vítězkou US Open z roku 2004.

Hantuchová si stěžovala na únavu

Pouť Daniely Hantuchové ve dvouhře na Roland Garros skončila ve čtvrtém kole, v němž slovenská tenistka podlehla druhé nasazené Belgičance Kim Clijstersové 1:6, 4:6. Hantuchová si po zápase stěžovala, že se na jejím výkonu projevila únava ze sobotního utkání s Francouzkou Nathalií Dechyovou. Celkově však byla se svým pařížským vystoupením spokojena.

Hantuchová prohrála první set za 28 minut. "Prakticky u každého míčku jsem byla pozdě," uvedla. V druhém setu prohrávala už 0:4, ale pak se vzchopila a snížila na 3:4 a 4:5. Na celkový obrat to ale už nestačilo

Duel bývalé světové jedničky Martiny Hingisovou se Šahar Peerovou byl kvůli tmě za stavu 1:1 na sety přerušen a přeložen na pondělí.

Hrozbu vyřazení naopak odvrátil čtvrtý nasazený v mužské dvouhře Ivan Ljubičič. Chorvatský tenista prohrával s Juanem Monakem z Argentiny ve třetím kole už 0:2 na sety, duel, který se v sobotu kvůli tmě nedohrál, ale dokázal vyrovnat, když v pátém setu dovršil obrat vítězstvím 6:2.

TENISOVÉ FRENCH OPEN 2006:
MUŽI:
Dvouhra - 3. kolo:
Ljubičič (4-Chorv.) - Monaco (Arg.) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:2, Monfils (25-Fr.) - Blake (8-USA) 6:2, 6:7 (2:7), 7:6 (7:1), 5:7, 6:4.
Dvouhra - 4. kolo:
Ančič (12-Chorv.) - Robredo (7-Šp.) 6:4, 4:6, 2:6, 6:4, 7:5, Davyděnko (6-Rus.) - Gaudio (10-Arg.) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3, Nalbandian (3-Arg.) - Vassallo-Arguello (Arg.) 6:4, 6:4, 6:4.
ŽENY:
Safinová (14-Rus.) - Šarapovová (4-Rus.) 7:5, 2:6, 7:5, Kuzněcovová (8-Rus.) - Schiavoneová (9-It.) 1:6, 6:4, 6:4, Clijstersová (2-Bel.) - Hantuchová (15-SR) 6:1, 6:4,  V. Williamsová (11-USA) - Schnyderová (7-Švýc.) 4:6, 6:3, 6:2, Grönefeldová (13-Něm.) - Dulková (32-Arg.) 6:3, 6:4, Heninová - Hardenneová (5-Bel.) - Myskinová (10-Rus.) 6:1, 6:4