Předposlední etapu Gira vyhrál Pinot, vede stále Quintana. Hirt se držel s nejlepšími

Asiago

Předposlední etapu Gira d'Italia vyhrál francouzský cyklista Thibaut Pinot a udržel si naději na celkový triumf. Kolumbijský lídr Nairo Quintana dojel v horské etapě z Pordenone do Asiaga pátý a před nedělní závěrečnou časovkou mírně zvýšil náskok v čele.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

20. etapa GiraVideo: sntv

Vítěz Gira z roku 2014, jenž ale není dobrým časovkářem, vede po dnešku o 39 sekund před Italem Vincenzem Nibalim. Na třetí místo se i díky bonifikaci za dnešní výhru posunul Pinot a na Quintanu ztrácí 43 sekund.

Na čtvrtou pozici s odstupem 53 sekund klesl Nizozemec Tom Dumoulin, jenž v pátek ztratil růžový trikot a dnes neudržel kontakt s triem Quintana, Nibali, Pinot. Člen týmu Sunweb však bude patřit k hlavním adeptům na vítězství v nedělní časovce, v níž může ztrátu na nejlepší zlikvidovat a radovat se z celkového triumfu.

Pinot vyhrál po 190 km ve spurtu pětičlenné skupiny, v níž byli vedle Quintany s Nibalim ještě Rus Ilnur Zakarin a Ital Domenico Pozzovivo. Zakarin dojel druhý, obhájce loňského vítězství Nibali třetí.

S patnáctisekundovým odstupem dorazila pětičlenná skupina s Dumoulinem a pět sekund za ní na jedenáctém místě Jan Hirt. Český debutant na Grand Tour strávil většinu klíčových okamžiků s nejlepšími, což mu vyneslo posun na průběžnou dvanáctou příčku.

Dramatické finále 100. ročníku Gira d'Italia obstará nedělní časovka na 29,3 km z Monzy do Milána.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 20. etapa (Pordenone - Asiago, 190 km):