Dlouhý i Novák vypadli na turnajích ATP ve druhém kole

GSTAAD/BASTAD

Českým tenistům se ve středu na antukových turnajích okruhu ATP nedařilo. Ve druhém kole se ve švýcarském Gstaadu rozloučil dvojnásobný vítěz Jiří Novák, ve švédském Bastadu nedosáhl na čtvrtfinále Lukáš Dlouhý.

Novák vyhrál první set duelu s Philippem Kohlschreiberem 6:3, druhý, který byl přerušen kvůli dešti, ale ztratil v tie-breaku. Po další přestávce vynucené špatným počasím prohrál Novák s německým soupeřem třetí sadu hladce 1:6.

Dlouhý, jenž ve Švédsku letos poprvé postoupil do druhého kola turnaje ATP, nestačil na Fina Jarkka Nieminena. V utkání se čtvrtým nasazeným hráčem sice vyhrál první set v tie-breaku, vzápětí však ve druhé setu nezískal ani jednu hru a po porážce 3:6 v rozhodující třetí sadě se s turnajem rozloučil.

V úvodním kole čtyřhry uspěl v Gstaadu nejvýše nasazený pár František Čermák, Leoš Friedl. Čeští tenisté vyřadili svého krajana Tomáše Cibulce s Argentincem Carlosem Berlocqem.

Bastad (323 250 eur)
Dvouhra - 1. kolo: Waske (Něm.) - Björkman (Švéd.) 6:4, 4:6, 6:3.
2. kolo: Davyděnko (1-Rus.) - Ščukin (Rus.) 6:0, 3:6, 6:1, Nieminen (4-Fin.) - Dlouhý (ČR) 6:7 (2:7), 6:0, 6:3, Ferrero (8-Šp.) - Marach (Rak.) 6:2, 6:3, Massu (Chile) - Acasuso (Arg.) 6:4, 6:2.
Gstaad (421 250 eur)
Dvouhra - 2. kolo: Kohlschreiber (Něm.) - Novák (ČR) 3:6, 7:6 (7:5), 6:1, Verdasco (3-Šp.) - Bracciali (It.) 6:3, 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Čermák, Friedl (1-ČR) - Berlocq, Cibulec (Arg./ČR) 6:2, 7:6 (7:4).
Newport (355 000 dolarů)
Dvouhra - 1. kolo: Fish (7-USA) - Saulnier (Fr.) 6:3, 6:1, Gimelstob (8-USA) - Whitehouse (JAR) 4:6, 6:3, 6:4, Dancevic (Kan.) - Kim (USA) 6:4, 6:3, Bogdanovic (Brit.) - Levine (USA) 6:4, 7:5.
2. kolo: Melzer (6-Rak.) - Dancevic (Kan.) 6:4, 3:6, 6:4, Philippoussis (Austr.) - De Voest (JAR) 6:3, 6:4, Kendrick (USA) - Kunicyn (Rus.) 6:4, 6:2.