Tenistky Itálie a Belgie se utkají ve finále Fed Cupu

Italské a belgické tenistky se utkají v zářijovém finále Fed Cupu. Oba týmy o svém postupu rozhodly už v předstihu. Italky, které o titul v týmové soutěži ještě nikdy nehrály, vedly po dvouhrách na antuce ve Španělsku 3:1 a čtyřhra už se nehrála. Belgické šampionky Fed Cupu z roku 2001 porazily 4:1 oslabený tým Spojených států amerických.

V Zaragoze domácí Španělky vstupovaly do druhého dne za nepříznivého stavu 0:2, ale naději domácímu publiku dala Anabel Medinaová-Garriguesová. V dnešní úvodní dvouhře porazila Francesku Schiavoneovou dvakrát 6:2 a odložila postupovou radost Italek. Flavia Pennettaová však vzápětí získala rozhodující třetí bod, když vyhrála nad Lourdes Dominguezovou-Linovou 6:2, 6:4.

Belgické tenistky do finále postoupily i bez vítězky Roland Garros Justine Heninové-Hardenneové. V semifinále s týmem USA jejich třetí bod získala v dnešní úvodní dvouhře týmová jednička Kim Clijstersová, která Vanii Kingové povolila jen jednu hru a za 55 minut ji porazila 6:0 a 6:1.

O čtvrtý bod Belgie se na tvrdém povrchu postarala Kirsten Flipkensová, proti níž se za rozhodnutého stavu postavila náhradnice Mashona Washingtonová. Domácí hráčka v Ostende prohrála první set hladce 2:6, ale ve druhé sadě se dostala do vedení 3:1 a pak její soupeřka utkání vzdala.

Tenistky USA v závěrečné čtyřhře skóre už je zkorigovaly na konečných 1:4. Jill Craybasová a Vania Kingová získaly pro hostující tým čestný úspěch díky vítězství 6:1, 6:2 nad dvojicí Leslie Butkiewiczová, Caroline Maesová.

Fed Cup - semifinále:
Zaragoza: Španělsko - Itálie 1:3
Medinaová-Garriguesová - Schiavoneová 6:2, 6:2, Dominguezová-Linová - Pennettaová 2:6, 4:6, čtyřhra se nehrála.
Ostende: Belgie - USA 4:1
Clijstersová - Kingová 6:0, 6:1, Flipkensová - Washingtonová 2:6, 3:1 skreč Washingtonové, Butkiewiczová, Maesová - Craybasová, Kingová 1:6, 2:6.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Bejlek - Blinkovová 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240424T19 : 45:00+0200