Rubriky:

Tenis

Suková je potřetí nominována do tenisové Síně slávy

6. září 2017 06:41 - Newport

Tenistka Helena Suková je již potřetí mezi navrženými do tenisové Síně slávy v americkém Newportu. Vítězka čtrnácti grandslamových turnajů ve čtyřhře a mixu už byla v nominaci v letech 2012 a 2015, ale osmým českým zástupcem mezi legendami zatím zvolena nebyla.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Spolu s bývalou světovou deblovou jedničkou Sukovou jsou tentokrát v nominaci rovněž wimbledonští vítězové Australan Pat Cash a Němec Michael Stich, elitní deblista Švéd Anders Jarryd a 'Létající Holanďan' Tom Okker. O přijetí rozhodne hlasování novinářů letos na podzim a výsledek bude znám příští rok.

Při první nominaci dostala před Sukovou přednost mimo jiné Švýcarka Martina Hingisová, Belgičanka Justine Heninová a Rus Marat Safin.

Suková vyhrála devět grandslamů v ženské čtyřhře a dalších pět ve smíšeném deblu. Ve dvouhře bývalá světová čtyřka zaznamenala deset turnajových triumfů, na grandslamech byla dvakrát ve finále Australian Open i US Open.

V Síni slávy se může připojit k Janě Novotné, Martině Navrátilové, Haně Mandlíkové, Jaroslavu Drobnému, Ivanu Lendlovi, Janu Kodešovi a Karlu Koželuhovi, který do ní byl uveden jako dosud poslední český rodák v roce 2006.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..