Novák prohrál třísetovou bitvu v Umagu s Moyou

UMAG

Až v tie-breaku třetího setu ztratil Jiří Novák zápas s Carlosem Moyou a po prohře s pátým nasazeným Španělem skončil na turnaji v chorvatském Umagu v prvním kole. Pokazil tak dosud stoprocentní bilanci českých tenistů, neboť na tamní antuce před Novákem vyhráli svůj zápas Jiří Vaněk, Lukáš Dlouhý, Robin Vik i Jan Hernych.

Duel dvou matadorů a bývalých hráčů z elitní pětky světového žebříčku zakončil úterní program v Umagu a po dvou a půl hodinách se protáhl až do půlnoci.

Jednatřicetiletý Novák ztratil první set, druhý zachránil v tie-breaku, ale zkrácenou hru rozhodujícího dějství prohrál s někdejší světovou jedničkou 3:7.

Moya vládl žebříčku v březnu roku 1999, Novák byl o tři a půl roku později pátým tenistou na světě. V posledních měsících jej však sužovaly vleklé problémy s patou.

Moya se v jedenáctém vzájemném duelu ujal vedení 6:5 a ve druhém kole na chorvatské antuce se utká s Němcem Simonem Greulem. Turnaj má dotací 340 250 eur.