Rubriky:

Tenis

Tenistky nebudou při fedcupovém losu mezi nasazenými

26. července 2006 13:55 - LONDÝN

České tenistky nebudou při losování prvního kola Fed Cupu druhé Světové skupiny mezi nasazenými. Oznámila to Mezinárodní tenisová federace (ITF). Příští rok tak mohou hrát utkání o postup do baráže "derby" se Slovenskem, Rakouskem, Kanadou, nebo s Němkami. Losování se uskuteční v Londýně 15. září.

Tenisová federace ITF nasadila týmy podle pořadí ve fedcupovém žebříčku, v kterém Češky po prohře ve Francii klesly z 11. na 14. místo. Před ně se tak například dostala Kanada, která nemá ani jednu hráčku ve stovce žebříčku WTA; nejlepší Kanaďanka Stephanie Duboisová je až na 147. místě. Rakušanky mají ve stovce jen jednu tenistku, zato Češky hned sedm v čele se světovou dvanáctkou Nicole Vaidišovou.

Češky letos hrály dva zápasy s bilancí výhra a prohra, zatímco Kanada postoupila do druhé ligy z nižší zóny díky pěti vítězstvím, a proto se v žebříčku vyhoupla nahoru. "To mi přijde divné srovnávat zápasy v nižších zónách se Světovou skupinou. Některé týmy ani nemohou hrát více než dva zápasy," řekl ČTK trenér David Kotyza. "Nejsme mezi nasazenými? Ten systém (žebříčku) neodpovídá aktuální situaci, ale s tím nic neuděláme," reagoval na nasazení kapitán týmu Tomáš Petera.

Slovenky by byly nepříjemné

Na utkání s Kanadou by Češky musely letět za Atlantický oceán na půdu soupeřek. "To by byl relativně nejlehčí soupeř," uvažoval Kotyza. O domácím prostředí v utkání se Slovenkami a Rakušankami rozhodne až dodatečný los, proti Německu by tenistky hrály doma.

"Rakousko, Německo a Kanada, to by bylo dobré. Slovensko by bylo horší, ale celkově to hrozné není," řekl Petera o možných soupeřích. "Slovenky by byly nepříjemné. Mají Hantuchovou a mladá Rybáriková se zlepšila. Bylo by to asi drobet nervózní, protože to jsou sousedky," řekl Kotyza. "Ale ať bude soupeř jakýkoli, tak tenhle zápas je povinnost vyhrát, bude-li hrát Vaidišová," konstatoval trenér.

Spolu s českými tenistkami se mezi nasazenou čtveřici nedostaly Chorvatsko, Izrael a Austrálie.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..