Vaněk postoupil v Sopotech, Minář vypadl

Český tenista Jiří Vaněk postoupil do druhého kola turnaje v Sopotech. Na polské antuce v úterý ve svém úvodním vystoupení porazil Itala Alessia di Maura, nad kterým po vyrovnané první sadě vyhrál druhý set hladce 6:0. O čtvrtfinále si Vaněk zahraje s domácím Michalem Przysiezným.

Ivo Minář vypadl v Sopotech už v prvním kole. V dnešní dohrávce utkání s favorizovaným Tommym Robredem, které bylo v pondělí přerušeno pro tmu, nejprve vyhrál druhý set a vyrovnal na 1:1. V rozhodující třetí sadě však byl úspěšnější druhý nasazený soupeř a vítězstvím 6:4 si zajistil postup.

Šafářová vypadla v San Diegu

Česká tenistka Lucie Šafářová prohrála v pondělí na turnaji v San Diegu v prvním kole po třísetové bitvě se Sybille Bammerovou. Devatenáctiletá fedcupová reprezentantka podlehla v úvodním setu Rakušance 4:6, a přestože druhou sadu získala ve zkrácené hře, na zvrat už nestačila. V rozhodujícím setu nedala soupeřka Šafářové šanci a povolila jí uhrát jen jeden game.

Argentinská tenistka Paola Suarezová vyřadila v úvodním kole devátou nasazenou Dinaru Safinovou. S patnáctou hráčkou světového žebříčku sice prohrála první set, v dalších dvou ale Rusku porazila 6:3 a 6:4.

SOPOTY
Dvouhra - 1. kolo:
Vaněk (ČR) - Di Mauro (It.) 7:6 (7:3), 6:0, Arguello (Arg.) - Daniel (Braz.) 6:4, 2:0 skreč, Robredo (2-Šp.) - I. Minář (ČR) 7:6 (7:5), 3:6, 6:4, Gaudio (3-Arg.) - Pašanski (Srbsko) 6:1, 6:7 (4:7), 6:4, Volandri (7-It.) - Gimeno-Traver (Šp.) 6:4, 6:1, Monaco (Arg.) - Melzer (Rak.) 2:6, 7:6 (7:2), 6:4, Berlocq (Arg.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:0, 6:2.
SAN DIEGO
Bammerová (Rak.) - Šafářová (ČR) 6:4, 6:7 (6:8), 6:1, Suarezová (Arg.) - Safinová (9-Rus.) 3:6, 6:3, 6:4, Pennettaová (12-It.) - Raymondová (USA) 7:5, 6:3, Ivanovičová (14-Srb.) - Morigamiová (Jap.) 6:2, 6:1, Laineová (Fin.) - Kingová (USA) 6:4, 6:2, Bardinová (Rus.) - Jüan Meng (Čína) 6:2, 6:4, Tuová - Granvilleová (oba USA) 6:4, 1:6, 6:2, Jacksonová (USA) - Diazová-Olivaová (Arg.) 4:6, 6:2, 6:4, K. Bondarenková (Ukr.) - Vandewegheová (USA) 6:4, 6:2, Stosurová (Austr.) - Dechyová (Fr.) 7:5, 6:4, Šuaj Pcheng (Čína) - Santangelová (It.) 6:1, 6:4.