Rubriky:

Tenis

Rosol ukončil rok operací achilovky

20. října 2017 10:44 - Praha

Pro tenistu Lukáše Rosola skončila sezóna chirurgickým zákrokem. Ve čtvrtek se v olomoucké nemocnici podrobil operaci natržené Achillovy šlachy. Zranění si způsobil počátkem měsíce při tréninku na kole.

 

© Česká sportovní / Pavel Lebeda

"Když jsem zastavoval, nepovedlo se mi vytrhnout nohu z pedálu," prozradil Rosol v tiskové zprávě. "Doufal jsem, že to nějak půjde. Zkusil jsem ještě turnaj v Moskvě, ale tam se ukázalo, že zranění je vážnější, než jsem si na první pohled myslel. Absolvoval jsem doma podrobná vyšetření a lékaři se rozhodli pro operaci," pokračoval Rosol.

Nohu bude mít šest týdnů v sádře, pak začne s postupnou rehabilitací. "Věřím, že se stihnu připravit na příští sezónu, v které je mým cílem návrat do první stovky žebříčku," doplnil aktuálně 204. hráč světa.

Letošní rok přitom začal na 113. pozici. Za důvody propadu označil dva faktory. Měl natržený břišní sval a už i předtím achillovku, k tomu se přidal rozpad manželství s Michaelou Ochotskou. Ve Wimbledonu uvedl, že v prvním půlroce prožíval nejhorší životní období.

Hrál letos převážně nižší challengerové turnaje a v hlavní soutěži na ATP Tour se objevil jen třikrát. V září byl členem daviscupového týmu, který prohrál v Nizozemsku. Češi tak podruhé v historii opustili elitní Světovou skupinu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..