Rubriky:

Tenis

Kaderka už má skoro jasno, kdo povede daviscupový tým

17. srpna 2006 13:07 - PRAHA

Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka už má takřka jasno, kdo po Cyrilu Sukovi povede daviscupový tým od 22. do 24. září utkání o postup do Světové skupiny Davisova poháru proti Nizozemsku v Leidenu. Nechá si to však zatím pro sebe a jméno zveřejní až poté, co dořeší procedurální záležitosti a konzultuje situaci s výkonným výborem svazu.

 

ČTK/Stanislav Zbyněk

"Zatím k tomu nebudu nic víc říkat," prohlásil ve čtvrtek v rozhovoru s ČTK. Hodlá si popovídat ještě se samotnými tenisty Tomášem Berdychem i Jiřím Novákem, s Radkem Štěpánkem o jeho případném návratu do týmu již hovořil. "Potřebuji ještě pár hodin klidu, ale já jsem v podstatě už rozhodnutý," uvedl.

Suk rezignoval na funkci nehrajícího kapitána českého daviscupového týmu ve středu, Kaderkovi to oznámil telefonicky z USA jen krátce poté, co nejlepší český tenista Štěpánek začal hovořit o svém případném návratu do týmu. Loni dal přednost své osobní kariéře a se Sukem se dostali do sporu.

"Bylo to chlapské gesto a já si jeho kroku nesmírně vážím," prohlásil na Sukovu adresu Kaderka. "Vnímal, že situace je patová a postoj Radka (Štěpánka) byl daný," uvedl prezident svazu.

Podle zákulisních informací jsou ve hře čtyři kandidáti. Mezi vážné adepty patří nehrající kapitán ženského fedcupového týmu Tomáš Petera a Jan Kukal, který vedl obě česká družstva tenistů a tenistek do roku 2002, kdy kvůli zdravotním důvodům rezignoval. Hovoří se i o kouči Tomáše Berdycha Jaroslavu Navrátilovi a ve hře je údajně stále i Petr Korda, o kterém loni hovořil právě Štěpánek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..