Berdych na US Open s přehledem postoupil

NEW YORK

Tenista Tomáš Berdych postoupil do druhého kola grandslamového US Open. Turnajová dvanáctka a největší česká naděje ve dvouhře mužů ve středu v New Yorku v prvním kole porazila podle očekávání Srba Borise Pašanského po setech 6:4, 6:2 a 6:1. Dalším soupeřem Berdycha bude německý hráč Florian Mayer.

Se soutěží se naopak rozloučili Jiří Vaněk a Robin Vik. Vaněk nestačil na desátého nasazeného Fernanda Gonzaleze z Chile, když prohrál 2:6, 3:6 a 3:6, a Vik na kurtu Louise Armstronga podlehl Rusovi Maratu Safinovi, vítězi US Open z roku 2000, po setech 1:6, 1:6, 6:3 a 3:6.

České řady ve druhém kole US Open rozšířil Jan Hájek. Letošní vítěz prostějovského challengeru si v českém duelu poradil s Lukášem Dlouhým 6:3 a dvakrát 6:4 a při své grandslamové premiéře se hned dostal do druhého kola. Příštím soupeřem Hájka bude desátý nasazený Fernando Gonzalez z Chile, přemožitel Jiřího Vaňka.

Jan Hernych se stal čtvrtým českým hráčem, který postoupil ve dvouhře mužů do druhého kola grandslamového US Open. Hernych zdolal Američana Kevina Kima 6:1, 6:4, 3:6 a 7:5. O postup do třetího kola bude sedmadvacetiletý Hernych bojovat s turnajovou patnáctkou Lleytonem Hewittem z Austrálie.

Češi na US Open
Muži
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (12-ČR) - Pašanski (Srb.) 6:4, 6:2, 6:1, Gonzalez (10-Chile) - Vaněk (ČR) 6:2, 6:3, 6:2, Safin (Rus.) - Vik (ČR) 6:1, 6:1, 3:6, 6:3, Hájek - Dlouhý (oba ČR) 6:3, 6:4, 6:4, Hernych (ČR) - Kim (USA) 6:1, 6:4, 3:6, 7:5.

3 : 5 Bejlek - Blinkovová 3 : 5 probíhá Živě
20240424T19 : 45:00+0200