Tenista Novák zakončil svojí grandslamovou kariéru

Tenista Jiří Novák uzavřel svou grandslamovou kariéru v osmifinále US Open po třísetové prohře s jedním z nejlepších hráčů současnosti Rafaelem Nadalem. Jednatřicetiletý Čech se světovou dvojkou ze Španělska bojoval na centrálním kurtu Arthura Ashe dvě hodiny a deset minut a spolufavoritovi na celkový triumf podlehl 1:6, 6:7 a 4:6.

Až na jasně prohraný první set držel Novák s dvojnásobným šampiónem z Roland Garros výsledkově krok. V druhé sadě ho nerozhodilo ani prohrané podání za stavu 5:5, a když Nadal podával na vítězství v setu, prorazil zkušený Čech poprvé a naposledy v zápase soupeřův servis a vynutil si tie-break. V něm Španěl vyhrál 7:3.

Situace se téměř opakovala v třetím dějství, v němž ale musel dotahovat Novák. Za stavu 4:5 umožnil Nadalovi první mečbol a sám utkání čopovaným bekhendovým úderem do sítě ukončil.

Češi na US Open:
4. kolo:
Nadal (2-Šp.) - Novák (ČR) 6:1, 7:6 (7:3), 6:4.
Čtyřhra - 3. kolo:
Damm, Paes (6-ČR/Indie) - Nieminen, Oliver (Fin./USA) 6:4, 6:2.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Srebotniková, Zimonjič (6-Slovin./Srb.) - Mirzaová, Vízner (Indie/ČR) 6:2, 3:6, 10:7.