Finále Davis Cupu přivítá moskevský Olympijský stadion

MOSKVA

Prosincové finále Davisova poháru mezi Ruskem a Argentinou se uskuteční na moskevském Olympijském stadionu. Domácí tým zvolil pro boj o triumf v prestižní týmové soutěži stejné prostředí, v jakém na konci září porazil tenisty USA. Před pár týdny se však hrálo na antuce, zatímco pro utkání s Jihoameričany zřejmě organizátoři postaví rychlý dvorec.

Dějiště ještě musí po inspekční cestě potvrdit Mezinárodní tenisová federace. Olympijský stadion už hostil finále v letech 1994 a 1995, ale tehdy ruským tenistům štěstí nepřinesl. Hala byla postavena pro olympiádu v roce 1980 a má kapacitu až 80 000 diváků. Tenisový kurt zabírá jen čtvrtinu její plochy a bývají kolem něj tribuny se sedadly pro deset až šestnáct tisíc fanoušků.

Rusové se z vítězství v Davis Cupu radovali v roce 2002, kdy v Paříži porazili domácí výběr. Argentinci ještě na triumf čekají, jediné finále prohráli v roce 1981 s Američany.

Evropský tým vyhrál dva ze tří duelů s Argentinou, na ruské půdě se hrálo jen jednou. V hale v Lužnikách v roce 2002 zvítězili domácí 3:2, když jeden z bodů hostujícího týmu zaznamenali Lucas Arnold a David Nalbandian v nejdelší čtyřhře historie Davis Cupu. Utkání s ruským párem Jevgenij Kafelnikov, Marat Safin vyhráli po šesti hodinách a 22 minutách 19:17 v pátém setu.