Rubriky:

Tenis

Dva kanáry? Chtěl jsem, aby to tak dopadlo, zalitoval český suverén

6. dubna 2018 18:08 - Ostrava

Mohly to být dva kanáry, Jiří Veselý ale nakonec nebohému izraelskému soupeři Edanu Lešemovi nechal jeden game. „Byla by to třešnička na dortíku vyhrát dvakrát 6:0, ale vůbec to nevadí," oddechla si česká daviscupová jednička po vítězném vstupu do souboje euro-africké zóny v Ostravě.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Čekal jste takovou selanku?

Nervozita je vždycky, abych začal dobře. Bylo to na začátku trochu nepříjemné, ale on byl zaskočený mojí hrou a první set byl rychle hotový. Pak už jsem si ho nechtěl pustit k tělu. Ale soupeř byl mnohem snazší, než když jsme se potkávali s hráči ze Světové skupiny, kteří byli kolem dvacítky, třicítky v žebříčku.

Izraelský protivník hodně kazil, dost vám pomohl

Všichni jsme si mysleli, že má lepší bekhend, nižší balony ode mě byly daleko nebezpečnější. Ale hned od začátku jsem zjistil, co mu vadí. Snažil jsem se toho držet.

Neříkejte, že jste si nepřál vyhrát dvakrát 6:0?

Chtěl jsem, aby to tak dopadlo. Stává se to jen výjimečně, obzvlášť v dospělém tenise.

Navíc jste takovou výhru mohl získat s trochu pochroumaným kotníkem, že?

Stalo se mi to při tréninku podání v Prostějově. Sám nevím, jak... Ale už je to v pohodě, ještě ve čtvrtek to bylo trochu nejisté, ale šel jsem si zatrénovat a rozhodl jsem se, že do toho jdu. Kotník splasknul a cítím se tak na 90 procent v pořádku. Věřil jsem, že zápas zvládnu.

Antuka vám přidala sebevědomí?

Vždycky se na ni těším. V Davis Cupu jsme na ní moc zápasů neodehráli, na antuce mám výsledky stabilnější a uhraju na ní většinu bodů. Věřím, že chytnu začátek antukové sezóny a ta se pak zlomí k lepšímu.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..